10 nejzvláštnějších restaurací na světě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

10 nejzvláštnějších restaurací na světě

Už jste někdy jedli v Alkatrazu? Večeřeli na Marsu nebo na záchodě? Zajímavých až podivných restaurací je po celém světě celá řada. Zde je 10 nejzajímavějších.

 

Ve světě již fungují podniky, kde obsluhují roboti, služky. Najdou se i restaurace, kde můžete večeřet na záchodové míse, sedět na invalidním vozíku, být v naprosté tmě, ve skutečném vězení nebo i pod vodou.

 

Hajime Restaurant, Bankok, Thajsko

V této restauraci vás neobsluhují obyčejní číšníci a servírky, ale čtyři roboti. Ti majitelku restaurace přišli  na 1 milion dolarů a hostům servírují asijské speciality.

 

                                        

 

Ithaa Undersea Restaurant, Ostrov Ranglai, Maledivy

Už jste někdy povečeřeli chobotnice a ústřice obklopeni chobotnicemi a ústřicemi? V luxusní Ithaa  restauraci pod Indickým Oceánem, která se chlubí “Fish-eye“ výhledem je to možné. Ithaa, v překladu  „perla,“ se nachází přibližně dva metry pod mořskou hladinou a váží přes 200 tun. Menu nabízí korýše a  divokou zvěř.

 

 

 Modern Toilet, Taipei, Taiwan

Pokud jste fandové ohavného ‚poop‘ humoru, bude pro vás tato záchodová restaurace obzvlášť zábavná.  Hosté srkají asijské nudle přímo z mís ve tvaru WC a zároveň jsou na nich i usazeni. Pánové, prkýnko  dolu!

 

 


 Laino Snow Village Ice Restaurant, Ylläsjärvi, Finsko

Kde jinde než za polárním kruhem jsou podmínky tak ideální, aby zde mohla být restaurace celá z ledu.  Hosté sedí na pevných ledových židlích a u velkých ledových stolů vychutnávají místní pokrmy jako  krémové bramborové polévky se studeným uzeným lososem, křehký sob nebo masové kuličky podávané s  čím jiným, než s vodkou.

 

 

 

Dinner in The Sky, po celém světě

Závěsná restaurace přináší nový význam stolování pod širým nebem. Pokud máte nadbytečných 40 000 dolarů které se rozdělí mezi Vás a 21 nejbližších přátel, můžete se pohupovat v 45 metrech nad kterýmkoliv městem, konzumovat výborné hovězí s foie gras mille-feuille a popíjet Don Pérignon.

 

 

 

Yellow Treehouse Restaurant, Auckland, New Zealand

Šikovní architekti z Pacific Environment zkonstruovali restauraci ve tvaru šišky, do které se dostanete 55 metrů vysokou cestičkou mezi stromy. 18 hostů si zde může vychutnat vícechodové menu, které zahrnuje například jehněčí bok s červenou řepou nebo mandarinkový salát s karamelizovaným česnekem.

  

 

 

Mars 2112, Times Square, New York City

NASA předpovídá, že v roce 2112 už budeme běžně létat na Mars. Proč čekat na válku o letenky, když si můžete atmosféru jiné planety zažít už teď? U vstupu hladové pozemšťany přivítá kamarádský marťan a uvede do horké, suché, červené planety, kde můžou povečeřet marťanské obložené talíře – exotické oceánské měkkýše, olihně, krevety, mušle s pikantním mořskou omáčkou a mnoho dalšího.

 

 

 

Alcatraz E.R., Tokyo, Japonsko

Pokud jste se sami sebe někdy ptali, jak to vypadá v opravdovém lékařském vězení, Tokijský Alcatraz E.R. vám všechny odpovědi naservíruje. Hostům jsou po příchodu nasazena pouta a jsou odvedeni do cel, kde si mohou vybrat ze široké škály elixírů podávaných v zařízení na transfuzi krve od nemocničních zřízenců. Tak toto už je hodně zvláštní, no ne?

 

 

 

Opaque, Los Angeles, San Diego a San Francisco, CA

V Opaqueu jsou hosté vedeni do restaurace zrakově postiženými nebo slepými zaměstnanci, aby naplno zažili stolování v absolutní tmě. Nepřítomnost světla umožňuje všem smyslům vystřelit do akce. Nasáváte vůně a chutě vnímáte rozhodně výrazněji. Celkově si člověk jídlo mnohem více vychutná. Podobná restaurace funguje také v Praze, a to v rámci Neviditelné výstavy.

 

  

 

The airplane restaurant, Colorado Springs, CO

Na palubě tohoto pozemního Boeingu KC-97 z roku 1953 si jedlíci mohou pochutnat například na křehkém křupavém hovězí se zelím, švýcarským sýrem a dressingem podávaným na žitném chlebu. Menu se hýří atypickými letištními názvy jako Reuben von Nabouraný, Míle vysoko atd.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store