10 úžasných míst, které vytvořila zima | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

10 úžasných míst, které vytvořila zima

Jste milovníci zimy? Těšíte se na závěje sněhu, mrazivá rána a křupavý pocit pod nohama? V tom případě vás jistě okouzlí místa, která toto jedinečné období dokáže vykouzlit. Vždyť na mnoha místech světa zimu nikdy nezažijí, nikdy neuvidí sníh a my si můžeme vážit toho, že za rok prožijeme čtyři roční období. Po celém světě objevíte nádherné přírodní úkazy, které se vytvoří pouze v zimním období.

Řeka Tadami, Fukushima, Japonsko

Sníh dopadající na řeku Tadami je jedním z nejhutnějších v Japonsku. Kochat se zde můžete jedinečným pohledem na železniční most, přes který se můžete dopravit na druhou stranu s trochou adrenalinu, ale hlavně s nádherným výhledem. Za zimních dní můžete vidět, jak se most odráží na klidné hladině řeky. Během zimy je celé Aizu zakryto sněhem. 

Snake river, Wyoming, USA

Zajímavosti, které dokáže příroda vytvořit, jsou velmi často dechberoucí, ale také zajímavé. Takovou je řeka Snake river. Ta prochází různorodými částmi od hlavních vod Národního parku Yellowstone, přes Národní park Grand Teto, Národní oblastí Hells Canyon a dalšími parky. Během zimy stojí za to podívat se na řeku shora. Vypadá právě jako plazící se had. Řeku můžete vidět z mnoha míst národního parku. 

Vodopády Snoqualmie, Seattle, USA

Vodopády jsou během zimního období velmi zajímavou atrakcí. Mění se velmi často částečně v ledopády a tvoří se okolo nich zajímavé rampouchy. Vodopád v Seattlu je obklopen krásným parkem, který se světově proslavil díky Twin Peaks - kultovnímu televiznímu seriálu. Vodopád leží kousek od Seattlu a nabízí opravdu zajímavé pohledy na tento mohutný vodopád. 

Modrý rybník, Hokkaido, Japonsko

Jedinečný přírodní zážitek na vás čeká v Hokkaido blízko městečka Biei. Zde můžete spatřit azurově modrý rybník. Rybníček je proslaven právě barvou vody a vyčnívajícími stromy, které vypadají magicky zvláště v období zimy, kdy jsou obaleny bílým sněhem. Toto místo se bohužel již stalo slavnou turistickou atrakcí, hned poté, co Apple použit fotografii tohoto modrého rybníku pro jejich nový typ notebooku. Anglicky se tento rybníček nazývá Blue Pond a dojdete k němu z malebného městečka Biei. 

St. Joseph severní molo, Michigan, USA

Přes léto je St. Josephovo severní molo, postavené na jezeře Michigan, které je jedním z Velkých jezer Severní Ameriky, opravdu krásnou stavbou. Přes zimu se však toto molo proměňuje ve stavbu, která je v područí mrazu a ledu. Jen se podívejte. Voda naráží do mola se dvěma majáky a voda se na mole i na majácích postupně zamrazí. Výsledkem jsou jedinečné ledové útvary, které tuto stavbu pokrývají. Ta se proměňuje v kouzelnou stavbu jako z pohádky. 

Perito Moreno, provincie Santa Cruz, Argentina

Tento monolitický ledovec je hlavní atrakcí v Patagonii. Návštěvníci si zde mohou ledovec projít a kochat se velkolepostí těchto výletů. Plovoucí ledové bloky a ledovce vytvářejí jedinečný zážitek a ledové vrcholy z něj vytváří ojedinělou lokalitu. A jak se sem dostanete? Autobusy z El Calafate jezdí na toto místo denně. Cesta k Perito Moreno je sama o sobě také velmi malebná.

Rhaetianská železnice, Švýcarsko

Tato vlaková linka poskytuje jednu z nejkrásnějších vlakových tras na světě. Je skutečně krásná, a to zvláště v zimě, kdy je tato oblast pokryta silnou vrstvou sněhu. Po cestě vás čekají jedinečné romantické výhledy, ale i adrenalin v podobě vysokých viaduktů. 

Abrahamské jezero, Alberta, Kanada

Toto jezero je opravdu jedním z důkazů, že příroda kouzlí a vytváří jedinečná výtvarná díla. Teplota na tomto místě může klesnout až pod -30 ° C, což způsobuje, že toto velké Abrahamské jezero zamrzává. Uvnitř jezera však zůstávají zmrzlé kruhy, bubliny metanového plynu, který vyvěrá z velké hloubky. Ty vytváří neobvyklé jevy, které přes zimu vypadají opravdu neuvěřitelně. Jezero leží na řece Severní Saskatchewan v západní Albertě.

Modrá řeka, Grónsko

Tato grónská řeka je napájena tavícím se ledovcem, a proto se její tvar mění každým rokem. Nicméně je to jedno z nezajímavějších míst, které můžete sjíždět na kajaku. Křišťálově průzračná voda na bílém povrchu vás dostane. A jak se sem dostat? Letecky z Kanady, Dánska nebo Islandu, na lodi z USA, Kanady, Evropy. 

Jezero Bajkal, Sibiř, Rusko

Nejhlubším a nejstarším jezerem na světě, to je jezero Bajkal. Dosahuje neuvěřitelné hloubky 1 642 m a při zamrznutí se stává opravdu nádherným místem. Na ledu se vytváří krásné rytiny a z vody vyčuhují masivní skaliska. I sem se stojí za to vydat. Nejlépe se sem dostanete, pokud poletíte do Irkutska a poté vlakem či autobusem. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store