15 nejlepších přírodních koupališť v Čechách | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

15 nejlepších přírodních koupališť v Čechách

Krásné počasí a teploty nad třicet stupňů láká k vodě. Přemýšlíte, kam za koupáním vyrazit? Zkuste vyměnit bazény a aquaparky za přírodu a přírodní koupaliště. V České republice se nachází opravdová řada krásných rybníků, jezer, přehrad, lomů a průzračně čistých řek, ve kterých se můžete koupat, navíc obklopeni krásnou přírodou. V dnešním článku se podíváme na 15 přírodních koupališť v ČR, které stojí za to navštívit. 

Střední Čechy

Hostivařská přehrada (mapa)

Pražané jistě ocení koupání v Hostivařské přehradě, zvláště ti, kteří hlavní město nechtějí opouštět. Na Hostivařskou přehradu se dostanete metrem nebo tramvají, samozřejmě také autem a zaparkovat můžete přímo u přehrady. Za poplatek 90 Kč se na přehradě můžete koupat celý den za svého potomka (do 100 cm) neplatíte nic. Zaskákat si zde můžete i z mola a užít si příjemný den u vody. 

Lom Hříměždice (mapa)

Pro všechny nadšené skokany je ideální lom Hříměždice, kde najdete i krásné přírodní koupání. Skočit si zde můžete ze skokanského prkna či z houpačky. Užijete si zde však opravdu krásného přírodního koupání. U lomu dokonce stojí menší občerstvení, kde si můžete dopřát osvěžující limonádu či něco dobrého. Nezapomeňte si sebou vzít opalovací krém, slunce zde praží po celý den. 

Koupání na Berounce (mapa)

Koupat se můžete téměř na celé řece. Pozor si dejte jen na koupání u jezů, které může být rizikové. Na Berounce na vás čeká krásná příroda, koupání zdarma a z Prahy jste zde za 45 minut a celý den si můžete užívat koupání obklopeni přírodou. Svůj program můžete obohatit o návštěvu Karlštejna výlet je na světě.

 

Přehrada Slapy (mapa)

Pátá největší přehrada v České republice nabízí nádherné koupání a možnost vodních sportů (vodní lyžování či jachtaření). Zajeďte si na Slapy a užívejte si koupání na různých místech zadarmo. Zařídit si zde můžete také ubytování a zůstat zde i na pár dní a užívat si čisté vody. 

Severní Čechy

Jezero Barbora, Teplice (mapa)

Za přírodním koupalištěm můžete vyrazit i k Teplicím do přírodního koupaliště Barbora. Každý den od 8:00 do 19:00 si zde můžete užívat přírody a osvěžující vody. Vstupné činí 50 Kč. Vybrat si zde můžete zde dvou pláží, nechybí zde stánky s občerstvením a různé aktivity. 

Přehrada Fojtka (mapa)

Koupání na přehradě si můžete užívat v Libereckém kraji na přehradě Fojtka. Zde na vás čeká opravdu čistá voda, travnaté pláže a i nudistická pláž. Za vstup zde neplatíte a občerstvení je jen kousek od pláží. 

Přehrada Jablonec nad Nisou (mapa)

Další krásné koupání si jistě užijete na přehradě v Jablonci nad Nisou. Zde se můžete koupat, relaxovat a užívat si vodní sporty. Své si zde užijí i děti na dětském hřišti či in-line dráze. Za vstup zde neplatíte. Poblíž koupaliště na vás čeká i restaurace, stánky s občerstvením, dětský koutek a stojany na kola pro sportovce, kteří sem přijeli s pomocí vlastních sil. Spojit návštěvu přehrady můžete i s prohlídkou města Jablonec nad Nisou, centrum je totiž nedaleko.

Hamr na Jezeře (mapa)

Přírodní koupaliště, kde je pravidelně kontrolován stav vody. Za vstupné zde zaplatíte 30 Kč, děti 20 Kč. Užijete si ze zábavy i relaxace, půjčit si můžete šlapadla, lodičky a děti si zařádí na vzduchové trampolíně, kolotočích či houpačkách. Nechybí zde ani moderní zorbing. Nachází se zde i lanový park a stánek s občerstvením. Hamr na Jezeře je ideální pro aktivní rodiny, které chtějí zažít den plný zábavy. 

Východní Čechy

Seč (mapa)

Přírodní koupání si můžete užít i na přehradě v Chrudimi obklopeni přírodou a klidem. U přehrady můžete kempovat, zapůjčit si lodě či šlapadla. V blízkosti jsou také malé hospůdky, kde si můžete večer posedět. Pro děti je zde připraven dětský koutek a vyzkoušet zde můžete i jachtaření. 

Rozkoš (mapa)

Koupání na přehradě Rozkoš je opravdu krásným zážitkem. Přehrada se nachází blízko u města Česká Skalice. Koupat se zde můžete zadarmo a vyzkoušet zde můžete vodní sporty a využít řadu služeb, občerstvení, saunu či ubytování. Nezapomeňte, že blízko České Skalice se nachází i Babiččino údolí a Ratibořický zámek.

Borohrádek (mapa)

Přírodní koupaliště, kde najdete opravdu klid a soukromí. Koupaliště nemá žádné zázemí a vybavení, je naprosto přírodní. Za vstup zde tedy nic nezaplatíte, ale odpočinete si a vyčistíte si hlavu v přírodě. 

Lom Olšovec (mapa)

V blízkosti obce Olšovec najdete přírodní koupaliště obklopené lesem. Najdete zde čistou průzračnou vodu a za vstup zde nic neplatíte. Koupání v tomto lomu je však jen na vlastní nebezpečí a pro děti je absolutně nevhodné. 

Jih ČR

Pískovna u Veselí nad Lužnicí (mapa)

Přírodní koupaliště s písčitými plážemi a čistou vodou. Čeká zde na vás zajímavý program přes celé léto. Na koupaliště se snadno dostanete na kole i autem, které můžete zaparkovat na parkovišti. Pískovna zajistí relax, příjemné koupání, zábavu i občerstvení. Vstup do pískovny je zdarma.

Lipno (mapa)

Klasika jižních Čech, to je Lipno, které skýtá řadu skvělých možností koupání, vodních sportů, kempování, občerstvení a aktivit. Na Lipně si užijí zábavy děti i dospělí. Navíc neplatíte žádný vstup. 

Mašovický lom (mapa)

Kousek od Znojma najdete Mašovický lom, ve kterém se můžete koupat. Jde o umělý biotop, který však není vhodný pro koupání s dětmi, jelikož je lom strmý.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store