3 zahraniční ski areály, které byste měli navštívit | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

3 zahraniční ski areály, které byste měli navštívit

Lyžařská sezóna je v plném proudu a vy si určitě lámete hlavu nad tím, kam si pojedete zalyžovat. Vynechme teď stranou tuzemské ski areály a podívejme se na možnosti za českými hranicemi.

Ski Nassfeld – Rakousko

nassfeld

Lyžařské středisko Nassfeld na jihu Rakouska, na hranicích s Itálií, nabízí ideální zimní dovolenou pro všechny nadšené lyžaře. Čeká tu na vás 110 km sjezdovek a 30 moderních lanovek a vleků, které vám zajistí maximální komfort na svahu. Zajisté vás ohromí hory jako Monte Canin, Trogkofel nebo Zweikofel (všechny v nadmořské výšce nad 2 000 metrů). Dostatek sluníčka, příjemné počasí a nekonečné množství kvalitního sněhu zaručí, že se vám zde bude skvěle lyžovat. Ski areál Nassfeld získal mnoho ocenění a řadí se mezi TOP 10 rakouských lyžařských středisek.

TIP: Prohlídku areálu online vám zajísti webkamera ve Ski Nassfeld.

Ski Amadé – Rakousko

flachau

Lyžařské středisko Ski Amadé v Rakousku sdružuje 28 ski areálů a řadí se mezi největší ski resort v celé Evropě. Díky jedinému ski pasu si můžete zalyžovat v 25 oblastech na 760 km sjezdovek. Samozřejmostí jsou moderní vleky na té nejvyšší úrovni a výborné sněhové podmínky. Ski Amadé se může pyšnit i tím, že se tu konají závody Světového poháru v alpském lyžování. Pro svoji značnou popularitu a obří zájem lyžařů z celého světa může někomu vadit fakt, že je zde během sezóny opravdu narváno. Pokud máte rádi větší klid a pohodu, potom pro vás toto středisko nebude.

Ski Winterberg – Německo

winterberg

Zcela zaslouženě nesmí v našem doporučení chybět ski areál Winterberg, který se nachází uprostřed Německa v regionu Sauerland. Ten je známý svoji hornatou a kopcovitou krajinou, která nabízí ideální podmínky pro lyžování i letní turistiku. V celém areálu si můžete zalyžovat na 27,5 km dlouhých sjezdovkách různých obtížností - 14 km modrá, 12 km červená a 1,5 km černá. Prohlédnout si můžete hned několik webkamer ve ski Winterberg, které jsou umístěné na mnoha sjezdovkách a podají vám obraz o sněhových podmínkách v areálu.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store