5 důvodů, proč odjet během studia na erasmus | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

5 důvodů, proč odjet během studia na erasmus

Čeká vás nástup na vysokou školu nebo už na vysoké škole studujete? A slyšeli jste již někdy o programu Erasmus, který nabízí studentům výjezd na zahraniční univerzitu? Zbytečně neváhejte a zjistěte si o této životní šanci více, nikdy více se vám totiž nemusí naskytnout.

Zažijete dobrodružství

Výjezd na delší dobu do zahraničí je vždy velkým dobrodružstvím. Skvělé však je, že dnes již mnoho univerzit nabízí možnost výjezdu pod záštitou školy na zahraniční univerzitu. Vybrat si většinou můžete z nabídky zahraničních univerzit, které nabízí vaše škole, s kterými má uzavřenou smlouvu o možnosti výjezdu. Vy tak můžete vyjet na jeden semestr či na dva do zahraničí, studovat na tamější univerzitě a navíc být financováni vaši školou. Jedná se o jedinečný životní zážitek, kdy vás k tomu všemu financuje vaše škole. A jaké jsou podmínky výjezdu na erasmus? Většinou se jedná o všeobecné podmínky, jako je možnost vyjet na erasmus až v 2. ročník bakalářského studia či ve studiu magisterském, podat žádost, sepsat motivační dopis, který by měl být v angličtině, popřípadě splňovat daný studijní průměr vašich známek. Každá univerzita může mít požadavky individuální.

Poznáte nové přátele

Kromě toho, že zažijete mnoho nových dobrodružstvích spojených s cestou, zařizováním ubytování, s poznáváním nové země a kultury, stoprocentně získáte mnoho nových přátel. Program erasmus se totiž snaží, aby se zahraniční studenti na svém pobytu potkali, seznámili a spřátelili. Organizuje proto mnoho akcí, na kterých se studenti mohou potkat. Jde například o pikniky, výlety, sportovní aktivity, party atd. Díky tomu můžete poznat mnoho nových přátel ze všech koutů světa a získat nové kontakty.

Vzděláváte se!

Mimo to, že si budete užívat života na plno, jelikož budete mít také mnoho času a zabezpečeni budete financemi z vaší univerzity, budete mít šanci dozvědět se mnoho nového. Objevíte nejen na vlastní kůži novou kulturu a poznáte, jak to v dané zemi opravdu chodí a funguje, jelikož zde budete žít několik měsíců, ale čeká vás také studium na zahraniční univerzitě. Velmi záleží na tom, jakou univerzitu si na začátku své cesty zvolíte, jelikož každá na vás bude klást jiné nároky časové i jazykové. Važte si toho, že můžete studovat v zahraničí, získat nové vědomosti a objevit nové styly učení.

Můžete cestovat

Erasmus je nutně spojen s cestováním. Nejenže budete cestovat do dané země, ale poznávat ji můžete podle svých časových a finančních možností. Samozřejmě, že se tato skutečnost odvíjí od ekonomiky dané země. Cestování po Norsku bude samozřejmě mnohem nákladnější než cestování po Španělsku apod. Když už budete v některé zahraniční zemi na studijním pobytu, nebojte se ji náležitě poznat, jelikož kdo ví, jestli ještě někdy budete takovou šanci mít. Kdo vám dá na několik měsíců v životě možnost žít v zahraničí, studovat tam, poznávat novou zem a to vše vám finančně dotuje?

Budete sebevědomějšími a samostatnějšími

Díky všem problémům, které vyřešíte, radostem, které prožijete, přátelům, které poznáte, se z vás stane trochu jiný člověk než ten, který ze své mateřské země vyjížděl. Jelikož se o vše v zahraničí staráte naprosto sami a vše si vyřizujete, rozšíříte své schopnosti komunikace, řešení problémů a zjistíte, že jste mnohem schopnější, než jste si doposud mysleli. Nebojte se ani znalosti angličtiny, v zahraničí se brzy rozmluvíte, jelikož nebudete mít na výběr. Na víc se můžete také naučit jazyk zahraniční země. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store