5 důvodů, proč začít sportovat v zimě | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

5 důvodů, proč začít sportovat v zimě

Že nejde sport a zima dohromady? Omyl! My se dnes podíváme na to, proč je právě zimní období tím nejlepším obdobím, kdy začít pořádně makat!

V létě není čas

To je jeden z hlavních problémů. V létě je totiž dlouho světlo, teplo a je stále máte co dělat. Často se konají nejrůznější kulturní i společenské akce, kamarádi vás zvou na grilování, také se snažíte relaxovat u vody a načerpat sílu ze sluníčka. Jednoduše se vám jen špatně hledá čas a prosto na to, abyste začali dodržovat správnou rutinu a pustili se řádně do sportování. V zimě jsou naopak všichni spíše schování uvnitř, raději se zachumlají do dek a peřin a příliš mnoho aktivity nevyvíjejí. Díky tomu jsou veškerá sportoviště relativně prázdná a bez lidí.

Nikdo nebude divně koukat

S liduprázdnými sportovišti souvisí další výhoda, kterou je málo lidí, kteří by vám mohli vaše cvičení a snahu nějak znechutit. Mnoho lidí, kteří mají nadváhu, bojují s tím, co si o nich při cvičení budou myslet lidé okolo. Pokud však nikde lidé nebudou, nic takového vás trápit nemusí. Navíc se veškeré sporty dělají v několika vrstvách oblečení, takže není vůbec potřeba řešit to, jak vaše tělo vypadá.

V létě je pozdě

Mnoho lidí začne tzv. hubnout do plavek až v momentě, kdy se blíží léto. To je ovšem poměrně pozdě. Na svém těle je potřeba pracovat delší dobu, aby byly výsledky skutečně vidět a zhubli zdravým způsobem. Právě start sportovní aktivity již v zimě je ideální volbou. Jedná se o relativně dlouhou dobou, navíc můžete všechny v létě překvapit, jak skvělou vlastně máte figuru.

Zimní období přináší výzvy

V zimním období mnoho lidí hlavně nabírá, což je dáno konzumací velkého množství jídla během Vánoc a také zmíněnou zahálkou. Pokud budete v zimě vyvíjet dostatek fyzické aktivity, nemusíte se bát, že budete po svátcích vypadat jako koule. Naopak si udržíte stejné, ne-li lepší tělesné proporce a budete se také cítit mnohem lépe než všichni ostatní.

Skvělé zimní sporty

Díky zimě se dá dělat hned několik naprosto skvělých zimních sportů. Lyžování, běžkování nebo třeba bruslení, to všechno jsou pohybové aktivity, které vás budou velmi bavit a přitom během nich spálíte velké množství kalorií. Hubnutí propojené se sportem, který vás baví je to nejlepší, co můžete dopřát vašemu fyzickému i psychickému já. A pokud nemáte mezi přáteli nikoho, z kým byste se do pohybové aktivity a hubnutí pustili, zavítejte www.mevyo.com, kde jistě najdete spojence v hubnutí a skvělé parťáky na cvičení.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store