5 rad proti podzimní depresi | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

5 rad proti podzimní depresi

podzimní pohoda

Podzim je nejbarevnějším obdobím roku. Přestože kolem nás si příroda mění kabát a hýří všemi možnými odstíny barev, dny se zkracují, světla ubývá, teploty se blíží k nule a nálada je na tom podobně jako to počasí za oknem a my se dostáváme do deprese. Zde je 5 rad, jak s podzimní depresí bojovat.

Vylezte z postele

Nikde jinde se neschováme před světem tak efektivně jako pod silnou peřinou. Stejně tak se tam však s námi drží i chmurné myšlenky. Vědci z univerzity v americkém Coloradu udělali výzkum na vzorku 1402 lidí, kde se zaměřovali na spokojenost v osobním životě. Skupinu respondentů rozdělili na dvě poloviny. Jedna polovina řešila chmurné nálady a myšlenky odpočinkem v posteli a „nicneděláním“ a druhá půlka se naopak starala o chod domácnosti, zvelebování bytu či kreativním činnostem. Rozdíl mezi skupinami byl markantní. Aktivní lidé měli lepší náladu, nepřibírali na váze, a dokonce měli i lepší imunitu.

Přestože možná na nic nemáte náladu, začněte něco dělat a to cokoli. Ukliďte byt, umyjte okna nebo vyrobte nové ozdoby na Vánoce, které se kvapem blíží. Uvidíte, že se vám nálada a vitalita rychle zlepší.

Zalezte do postele

Protiřečení si? Rozhodně ne! Jak ukazují mnohé průzkumy posledních let, naše společnost se dostává do únavové smyčky. Trpí nedostatkem spánku, který kompenzuje nevhodnou stravou a smyčka se neustále utahuje. Najde se mezi námi mnoho lidí, kteří pracují od rána do noci a v posteli nestráví ani těch potřebných 7,5 hodin spánku.

pyzamovy den

 

Lékem na tuto únavu a přepracovanost je „pyžamový den“. Doneste si do postele nějaké dobré jídlo, koukněte na své oblíbené filmy nebo si přečtěte zajímavou knihu. Dáte tak odpočinout nejen svému tělu, ale i duši.

Zformujte tělo do Vánoc

Podzim je skvělým obdobím pro start pravidelného pohybu. Začnou fungovat sportovní haly, zájmové kroužky a různé kurzy. Je to především díky studentům, kterým začal školní rok. Využijte toho a zkuste třeba squash, frisbee, plavání nebo oblíbenou zumbu. Ze začátku můžete navíc využít bezplatných úvodních hodin, které bývají standardem ve větších fitness centrech.

Díky pohybu se do vašeho těla vyplavují endorfiny (tzv. hormony štěstí), které okamžitě zlepšují náladu a pokud se nějaké aktivitě budete věnovat pravidelně, můžete si pod stromeček nadělit i krásnou zpevněnou postavu.

Vyrazte za hranice všedních dnů

Autobus, letadlo nebo železnice, všichni dopravci nabízejí akční a velmi levné jízdenky po Evropě, proto vyrazte do světa a poznávejte nová zajímavá místa a lidi. Může to být jen jednodenní výlet vlakem do Drážďan na nákupy, nebo prodloužený víkend v Paříži či Londýně. Cestujte sami, s přáteli nebo si najděte spolucestovatele na www.mevyo.com.

Vídeň

Zdroj: www.wien.info

Zajímavými místy, kam se také vydat, jsou Drážďany, Berlín, Bratislava, Salzburg nebo Vídeň, kde si můžete vychutnat adventní atmosféru během konání vánočních trhů. Všechny tyto destinace jsou snadno dostupné vlakem nebo autobusem na jeden den.

Poznejte nové lidi

Máte pocit, že s vašimi přáteli se zrovna není o čem bavit a že není s kým jít ven? Najděte si nové parťáky pro společné aktivity. Využijte naší aplikace Mevyo a podívejte se, kdo je ve vašem okolí naladěný pro sport, zábavu nebo nějaký výlet. Pestrý sociální život nejen, že vyžene chmurné myšlenky, ale díky němu poznáte nové zážitky i lidi. Skvělé na takové formě seznámení je možnost zařadit se do určitého kolektivu nebo si najít vhodného parťáka, se kterým se své zálibě můžete věnovat pravidelně a dlouhodobě a pokud máte ze seznamování se obavy, tak je hoďte za hlavu. Poznávání nových lidí při společné aktivitě je nejjednodušší a nejpřirozenější způsob seznámení, máte jasno co budete dělat a máte již minimálně jednu věc společnou o které se můžete bavit. Snadnější už to být nemůže.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store