5 tipů, jak si najít nové přátele | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

5 tipů, jak si najít nové přátele

Cítíte se často sami? Máte pocit, že vám vaši přátelé nerozumí? Potřebujete poznat nové přátele? Zkuste si najít způsoby, jak se seznámit s novými lidmi a najít si cestu k přátelům, kteří vám mohou zůstat na celý život. Vždyť přátelé jsou tím, co nás kromě rodiny drží nad vodou. 

Neseďte doma!

Pokud chodíte z práce rovnou domů a už se přes týden nikam nevydáváte, nemůžete se divit, že nové přátele nepotkáte. Hledáte-li nové přátele v podobě lidí, musíte jít mezi lidi. Stačí, když se odhodláte zajít někam, kde je můžete potkat. Dobrým místem k seznámení jsou například různé kurzy a hodiny, kde se střetávají lidé s podobnými zájmy a navzájem se prostě musí seznámit. Skvělou příležitostí k seznámení jsou i večírky, maškarní plesy nebo ochutnávky vína. Pravdou je, že i alkohol dokáže uvolnit nervozitu a spřátelit mnohé osoby. Přátelství se však nevytvoří během dvou setkání. Přátelství je vztah, který se musí opečovávat a vyžaduje práci a snahu. Neseďte doma a vyrazte někam do společnosti! Pokud nemáte odvahu vyrazit do společnosti sami, pomůže vám naše aplikace www.mevyo.com, díky které můžete najít parťáky na jakoukoliv aktivitu a protože se poté společně věnujete stejné zálibě, seznámení probíhá naprosto snadno a přirozeně.

Péče o přátelství

Cítíte-li se sami a máte pocit, že o vás přátelé nestojí, může to být tím, že i vy se málo snažíte. Každý vztah chce svůj čas a svou dávku energie. Vždyť každý člověk se během let vyvíjí, je obohacen o nové zkušenosti, zážitky a vědomosti, mění se,  a to v přátelství může znamenat pokrok, anebo konec. Někteří přátelé si již po čase nerozumí, což může být přirozené. Někdy se však přátelství rozpadají z pouhé lenosti s druhým něco podniknout, napsat jim nebo si na ně udělat čas. Máte přátele, které máte rádi, ale nemáte na ně čas? Udělejte si ho a zachovejte si přátelství, za která budete později vděčná. 

Buďte tolerantní

Čím starší člověk je, tím hůře navazuje nové vztahy a nová přátelství. Dospělí člověk už má svou osobnost, jasně daná pravidla, věci, které se mu líbí, nelíbí a sám si tvoří názor na ostatní. Někdy je pak těžké najít si nové přátele, kteří by nás neštvali tím, že kouří, smějí se příliš často, mají zvláštní zlozvyky či opačné vlastnosti. Pokud máte někoho rádi jako přítele, snažte se být tolerantní, vždyť každý z nás má také něco, co toho druhého může štvát. Někdy je tolerantnost to, co v přátelství často chybí. Nezapomínejte, že přítel je ten, kdo vás má rád takové, jací jste, což může vyžadovat dávku tolerance.

Stejné zájmy

Pomoci v hledání nových přátel vám mohou i vaše zájmy a koníčky. Začněte navštěvovat hodiny cvičení, praktické či umělecké kurzy, turistické výlety, výstavy, divadelní představení a poznáte osoby, které mohou mít podobné zájmy a třeba i smýšlení jako vy. Navíc, pokud potkáte někoho, kdo má stejné zájmy jako vy, máte hned téma k povídání a nemusíte s druhým trávit čas spolu s trapným tichem. Vydejte se někam, kde vás to bude bavit a potkáte i nové stejně zaměřené osoby. 

Buďte otevření

Ne pro každého je hledání nových přátel jednoduché, i když o ně stojí. Mnoho lidí se stydí oslovit neznámé lidi, nejsou natolik komunikativní nebo jim dělá problém ztrapnit se. Pokud si chcete najít nové přátele, musíte se přes toto všechno přenést a otevřít se nové komunikaci a možná nějakému tomu trapasu. Pokud z vás druhý člověk vycítí, že s ním mluvit nechcete a bude se cítit, že vás spíše otravuje, odlákáte ho. Stojíte-li o nové přátele, musíte se jim otevřít a snažit se. Přátelství není něco, co vzniká jen tak ze vzduchu. 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store