6 důvodů, proč cvičit jógu každý den | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

6 důvodů, proč cvičit jógu každý den

Jóga se nyní stala velmi populárním cvičením, které jsme převzali s východní filozofie, kde znamená mnohem více než jen cvičení. I přestože její podstatu zcela neobsáhneme, přináší nám mnoho zdravotních výhod, které se týkají naší fyzické, ale též psychické stránky. Jaké to jsou?

Jóga a silové sporty

Pokud se spíše zaměřujete na vykonávání silových sportů, ať už se jedná o posilování, tenis či kanoistiku, jóga je pro vás ideálním doplňkem a zanevřít byste na ni určitě neměli. Dopřejte si ji pravidelně pro protažení celého těla, tedy i bolavých svalů, uvolnění mysli a posílení. Prostřednictvím jógy totiž posílíte i svaly, které během silového cvičení ani nepoužijete. Jóga tak silové sporty skvěle doplňuje. 

Pomocník pro zlepšení výkonů

Jóga je pro vás také možností, jak zlepšit sportovní výkony, jelikož posiluje vaše balanční schopnosti, které jsou důležité při koordinovaných pohybech. Tím, že posílíte střed těla a budete trénovat svůj balanc, můžete vylepšit techniky u mnoha dalších sportů, které děláte. Koordinace pohybů je také velmi důležitá pro starší osoby, které o ni často přichází. Jóga je tak vhodná pro zlepšení výkonů u aktivních sportovců, ale také i u seniorů. I když se vždy jedná o jiné výkony, jóga v tomto ohledu pomůže. 

Jogínská flexibilita

Jóga je dokonalým prostředkem ke zvýšení vaší flexibility. I když vám zpočátku všechny cviky nepůjdou dokonale a některé vůbec, nevzdávejte to. Jógové pozice je třeba prodýchat a učit se jim postupně. Ani v józe, podobně jako v životě se nesmí nic uspěchat. Postupujte proto v józe krok za krokem a nezapomínejte, že by vás během cvičení nemělo nic bolet. 

Jóga a psychická pohoda

Jedním z nejdůležitějšího přínosu pravidelného cvičení jógy je právě to, že vás dokáže udržet v psychické pohodě a zbavuje vás stresu. Máte toho hodně v práci, čeká vás důležitá schůzka či pohovor? Zacvičte si jógu, nechte myšlenky běžet a soustřeďte se jen na svůj dech. Jóga je dokonalým prostředkem uklidnění a způsobem, jak v sobě najít klid a harmonii. 

Jóga a hubnutí

Jóga, jelikož zapojuje svalstvo celého těla, je také dobrým prostředkem, jak zhubnout. Pokud ji budete cvičit pravidelně, brzy na svém těle poznáte příznivé změny, které cvičení přináší. Jóga také skvěle zahání chutě k jídlu, jelikož má příznivý vliv na hormonální systém a pomáhá odbourávat stres. Podporuje také správné trávení, usnadňuje vylučování a navíc některé polohy v józe masírují břišní orgány.

Jóga a celkové omlazení

Jóga je také bojovníkem proti stárnutí. Ne, že bychom se nutně museli proti stárnutí bránit, jedná se o přirozený proces, který si však můžeme zpříjemnit cvičením jógy. Jelikož nás brání před stresem, zlepšuje rovnováhu, flexibilitu, fyzickou odolnost a chrání nás proti bolestem, udržuje naše tělo fit a chrání ho preventivně před stárnutím.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store