6 nejkrásnějších výhledů, které na vás čekají v Itálii | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

6 nejkrásnějších výhledů, které na vás čekají v Itálii

Při pohledu na fotografie nádherných výhledů vás jistě napadne, odkud jsou asi pořízeny, abyste je mohli vidět také. Tyto nádherné fotografie pocházejí z Itálie, která čeká jen na vás se svými jedinečnými výhledy. Ať už jste na aktivní sopce nebo se díváte ze zvonice kostela, ohromí vás. Nejlepší je, že nemusíte být profesionálním fotografem, abyste zachytili takto nádherné snímky. Podívejte se do těchto míst brzy ráno či za soumraku a užívejte si nádherného výhledu. Vždyť Itálie není tak daleko od nás.

1. Zvonice v San Giorgio Maggiore, Benátky

Tento výhled opravdu stojí za to, i za těch pár eur, které zaplatíte za výtah, který vás dostane až do výšky 60 metrů na zvonici nabízející neuvěřitelný výhled na Benátky. Ve skutečnosti se nachází přímo naproti ulici vedoucí od baziliky sv. Marka. Uvidíte na vstup do Velkého kanálu, kopuli Santa Marii Salute a zasněžené horské vrcholky v dálce. Tento kostel ze 16. století stojí za to navštívit.

2.  Piazzale Michalangelo, Florencii

Co by byla návštěva Florencii, pokud si nedopřejete rozsáhlou panoramatickou atmosféru, která zahrnuje ohromující město a horské pohledy. Piazzale Michelangelo je náměstím, které vám nabídne to, co chcete. Chcete-li se sem dostat, můžete se buď projít delší vycházkou podél ulic lemovaných stromy, vzít si taxi či sem zajet autobusem. Náměstí je zasvěcené renesančnímu sochaři Michelangelovi a najdete na něm bronzové kopie některých jeho mramorových prací. Pohled odtud je opravdu úžasný, zachycuje srdce Florencii od pevnosti Belvedere až po Santa Croce, přes útesy a mosty až k osmiboké zvonici Badia Florencie.  

3. Pobřeží Amalfi

Je jen těžko popsatelný pohled na pobřeží Amalfi. Připněte si turistické boty a vydejte se pěšky po stezce Sentieri degli Dei, která přináší nádherné výhledy. Uvidíte dolů na pobřeží a špičku poloostrova. Není divu, že název této cesty je vlastně "stezka bohů". Pokud není turistika vaším oblíbeným koníčkem, dopřejte si výhled z Villy Rufolo, historického centra Ravelly, původně postavené ve 13. století. Vila se nachází blízko pobřeží, a to vše vás bude stát jen 5 euro. 

4. Janiculum vršek, Řím 

Jedno z míst, ze kterého můžete zachytit celý Řím. Návštěvníci zde fotí panoramatické fotografie výhledu na město včetně Pantheonu, Španělských schodů a baziliky sv. Petra. Kopec Janiculum se nachází přímo přes řeku od centra. Čeká vás cesta do kopce, kterou můžete zdolat pěšky nebo si dopřát jízdu autobusem. Je to druhý nejvyšší vrchol v současném Římě a věřilo se, že je sídlem kultu boha Januse. Byl domovem pro vodní mlýny, místem památné bitvy a také místem uctívání. Dnes je to část města, kam si chodí hrát malé děti a pro turisty je bodem nejlepšího výhledu na celý Řím. 

5. Vesuv, Neapolský záliv

Jedná se o jednu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších sopek na Zemi. Sopka se probudila k životu v roce 79 a zničila starobylé město Pompeje. Nejenže je úžasným přírodním úkazem, ale nabízí vám také epické pohledy. Výlet kolem kráteru vám dopřává výhled na Neapol, zátoky a na Pompeje. Při výšlapu na sopku buďte však stále opatrní. 

6. Turistická stezka Corniglia-Vernazza Cinque Terre

Cinque Terre tvoří pět malých pobřežních vesnic Riomaggiore, Manrola, Corniglia, Vernazza a Monterosso v Ligurii. Nejlepší výhled však skýtá hlavní turistická stezka mezi Vernazzou a Cornigliou, kde si můžete užívat výhled na moře. Není to však příliš snadná procházka, většina cesty je strmá, prudká a potkáte zde stovky turistů. Přesto pokud půjdete s opatrností, výhled stojí za to. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store