6 unikátních jídel, které si můžete dopřát v Chicagu | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

6 unikátních jídel, které si můžete dopřát v Chicagu

Chicago, Chi-town, Větrné město, ať už říkáte Chicagu jakkoliv, je to město jako žádné jiné. V Chicagu na vás čeká živá umělecká scéna, hudební složky na každém rohu, různorodou populací a skvělým jídlem. Zde je 6 typických potravin, které jsou v Chicagu milované a jsou jedinečnými pokrmy pro toto město.

1. Deep Dish Pizza

Začít bychom měli jedním z nejznámějších jídel, kterým je Deep Dish pizza, kterou údajně proslavila pizzerie Uno v Chicagu v roce 1943, ačkoli se stále lidé dohadují, kdo je odpovědný za tuto skvělou dobrotu. Pokud jste ještě tuto pizzu nikdy neměli, představte si, že je připravovaná v hluboké pánvi či pekáči a má silné okraje, které jsou vysoké až 3 cm. Naplněná je rajčatovou omáčkou, sýrem a vrstvami dalších ingrediencí. Když ji vidíte, určitě vás napadá označení pizza koláč. Oblíbeným místem, kde si můžete tuto pizzu dopřát, je Gino East or Pequod´s.

2. Chicago Dog

Další známý chicágský pokrm, to je Chicago Dog, který se skládá z kvalitního párku, hořčice, sladké zelené pochoutky, nakrájené bílé cibule, rajčatových plátků, nakládaných papriček, a to vše v makové bagetě. V tomto Hot dogu nenajdete kečup. Tuto rychlou dobrotu najdete na každém rohu. 

3. Chicago popcorn 

Pokud budete někdy na Navy Pier v Chicagu, pravděpodobně narazíte na někoho, kdo si dopřává toto zajímavé kombo známé jako Chicago Mix. Jde o karamelový popcorn, který je smíchaný se sýrovým popcornem a i když to ze začátku může znít divně, chutná to opravdu skvěle! Tento popcorn je zajímavým mixem chutí. Garrett Popcorn obchody již od roku 1949 přináší nadšeným fanouškům tohoto popcornu možnost si ho koupit v Chicagu, Las Vegas, New Yorku i zámoří. 

4. Soggy sendvič

Skvělý italský sendvič z hovězího masa, který je proslulý v Chicagu již od třicátých let minulého století. Toto masové kombo se skládá z jemně nakrájeného kořeněného hovězího masa, které je do sendviče bohatě naskládané, dále sem patří pálivé nakrájené papričky a zelenina. Navíc je chléb namočený do šťávy, ve které se maso vařilo a dodává sendviči dokonalou a plnou chuť. 

5. Jibarito

Tato portorikánská specialita byla poprvé představena v Chicagu v restauraci Borinquen v sousedství Humboldt parku a je ideální pro osoby, které nemůžou jíst lepek. Jde o sendvič, který místo klasického chleba používá smažené ploché zelené banány, náplň většinou tvoří sýr, salát rajče a "steak", který je však dnes obměňován kuřecím či vepřovým masem. Nechybí ani česnekový dip či majonéza.

 

6. Uzené chuby

Rybárna Calumet v jižní části Chicaga, to je malá prodejna, která si udí své vlastní čerstvé ryby a mořské plody za použití přírodního dřeva, bez tekutého kouře či falešných příchutí. Tento podnik obsluhuje své věrné zákazníky již od roku 1948. Jídlo si zde musíte vzít sebou, neboť zde není žádné posezení, ale jen ty nejlepší uzené ryby!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store