7 hradů, které by vás v Americe nenapadlo hledat | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

7 hradů, které by vás v Americe nenapadlo hledat

Lidé mají často pocit, že k návštěvě zajímavých hradů jim stačí procestovat jen naši zemi, opak je však pravdou. Po celém světě, zvláště ve Francii, Rumunsku, ale i v Americe leží architektonicky jedinečné hrady se zajímavou historií. Jen v Americe existují stovky hradů, které čekají, až je objevíte. Objevte dnes s námi alespoň sedm zajímavých hradů, o kterých byste neřekli, že leží v Americe. Všem milovníkům hradů přinášíme tip na objevování hradů v Americe. 

1. Hrad Hearst- San Simeon, Kalifornie

Tento hrad přitahuje každoročně miliony zvědavých návštěvníků, kteří se shromažďují u jeho nádherných vstupních dveří a objevují černé architektonické styly, které zde byly zachovány. V hradu můžete objevit 61 koupelen, 127 akrů pozemků a největší soukromou zoologickou zahradu na světě. Navržený byl pro magnáta Wiliama Randoplha Hearsta. Tento hrad představuje umění a muzeum neuvěřitelných starožitností. Existuje celá řada prohlídek, které si můžete na hradě vybrat. Můžete projít prohlídku celého hradu, zahrad, velký okruh, apod. Jednou z nádher tohoto hradu je i bazén Neptun, který se nachází na okraji útesu a nabízí neuvěřitelný výhled na hory. U něj objevíte také bílou mramorovanou podlahu a starý římský chrám.

2. Hrad Hammond- Gloucester, Massachusetts 

Tento hrad byl postaven v letech 1926 až 1929 a leží vysoko na vrcholku skal s nádherným výhledem na přístav Gloucester. Hrad byl domovem Johna Hayse Hammonda juniora, vynálezce, který byl průkopníkem objevu dálkového ovládání a postavil tento hrad jako dárek pro svou ženu. Dnes je hrad muzeem, ve kterém sídlí sbírky římských, středověkých a renesančních artefaktů. Návštěvníci si mohou užívat prohlídku skrze honosnou halu, vnitřní nádvoří, renesanční jídelnu, dvě ložnic, výstavní místnost, knihovnu, válečnou místnost, kuchyně a několik pasáží včetně tajné chodby. Návštěvníci jsou zváni také k prozkoumání zahrady, krásného areálu hradu a vyhlídky na Atlantský oceán z jedné z laviček. Pokud chcete zažít opravdový zážitek, nezapomeňte navštívit hrad během října, kdy se mění na halloweenský hrad hrůzy.

3. Hrad Oheka- Huntington, New York 

Tento nádherný zlatý hrad či spíše zámek, se nachází na nejvyšším bodě Long Island a stal se jedním z nejprestižnějších svatebních míst v Americe. V současnosti je tento zámek hotelem s 32 pokoji a apartmány v nejvyšších patrech. Tento hrad byl postaven v letech 1914-1919 jako venkovský dům pro investora a filantropa Otto Hermanna Kahna a jeho rodinu. Impozantní zámek se nachází na neskutečných 443 akrech s francouzskou zahradou, ve které se skrývají nejrůznější potoky, vodní terasy, golfové hřiště a samozřejmě krásný zámek. Denní zájezdy si můžete rezervovat předem. Zámek se rozkládá na ploše 115 000 čtverečních stop a představí vám 117 pokojů. Tento zámek je neuvěřitelným místem na prohlídku i jako místo na svatbu. 

4. Castello di Amorosa- Kalistoga, Kalifornie

V srdci vinařské krajiny Napa Valley se rozkládá tento impozantní hrad ze 13. století inspirovaný toskánskou architekturou. Hrad byl otevřen v roce 2007. V hradu najdete 107 pokojů, které se nachází nad i pod zemí. Hrad je vybaven příkopem, mučírnou, mostem a velkou halou s kazetovými stropy. Nejlepší na tomto hradě je, že jeho součástí je také vinařství. Prohlídka hradu vám zaručuje možnost prožít neuvěřitelné ochutnávky vína. Byl by i perfektním místem pro svatbu, ale bohužel Napa County toto nepovoluje. Prozatím si hosté mohou  hrad prohlédnout, užít si ochutnávací bar a navštívit přední rampy, kapli, velkou halu, nádvoří, stáje a rytířskou halu.

5. Hrad Boldt- záliv Alexandrie, New York

Když průmyslník George Boldt narazil na ostrůvek ve tvaru srdce na Tisíci ostrovech, jediná šílená věc, která mohla napadnout, bylo vybudovat epický hrad pro jeho životní lásku. Boldt najal více než 300 kameníků, řemeslníků a tesařů a nechal postavit hrad se 120 pokoji. V roce 1904, kdy Boldtova manželka umírala, byla stavba zastavena, a to na dobu neuvěřitelných 73 let. Naštěstí pro návštěvníky byl v roce 1977 hrad restaurován a hosté si mohou prostřednictvím prohlídek prohlédnout celé toto mistrovské dílo. Dostanou vás ručně vyřezávané dveře, dekorativní okna a průtokem, který replikuje to, jak měl podle Boldta původně vypadat. Pokud navštívíte tento hrad, brzy zapomenete, že jste vlastně ještě v Americe.

6. Hrad Gray Towers- Philadelphia

Tento zámek je registrovaným historickým národním orientačním bodem a skutečně leží v kampusu Arcadia University v Glenside v Pensylvánii. Hrad vám skrývá 40 pokojů. Stavba hradu započala v roce 1893 a předlohou mu byl slavný hrad Alnwick v Anglii. Zámek oplývá mnohými legendami. Zaměstnanci a studenti univerzity se rádi o různé historky podělí. Podle těchto historek bylo nutné v jedné z ložnic ve třetím patře vyměnit zrcadlo nad krbem kvůli velké prasklině. Přesto, pokaždé, když dojde k jeho výměně, puklina na zrcadle se brzy zjeví znovu. O hradu se také říká, že byl postaven zcela bez použití hřebíků a je domovem mnoha tajných míst, které vytvořil první majitel William Welsh Harrison. Návštěvníci se mohou těšit na pozlacené stropy, tapiserie a ručně vyřezávané stroje. Nyní je hrad využíván pro administrativní a kolejní místnosti.

7. Hrad Laroche, Ohio

Hrad známý také pod názvem "Loveland Castle". Tento neuvěřitelný palác postavit Sir Harry Andrews cihlu po cihle a to vše s pomocí vlastních sil. Adrewsovi trvalo více než padesát let, než postavil tento neuvěřitelný hrad. Používal dokonce kameny z Malé řeky Miami. Andrews byl vůdcem skautského oddílu a když v roce 1981 zemřel, zanechal svůj hrad své skautské skupině Knights of Goldem Trail, kteří ho zrekonstruovali a modernizovali. Dnes stojí jako připomínka velké síly a drsné vznešenosti mužů. Návštěvníci mohou hrad navštěvovat po celý rok a čeká tu na ně působivá sbírka mečů a zbraní. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store