7 krásných míst, o kterých turisté zatím moc netuší | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

7 krásných míst, o kterých turisté zatím moc netuší

Patříte mezi odvážné turisty a rádi objevujete místa, o kterých příliš osob ještě neví. Prohlédněte si tipy, které vám přinášíme v dnešním článku a možná najdete další inspiraci na zajímavý výlet. Na planetě totiž existující stále místa, o kterých turisté ještě netuší. 

 

Mramorové jeskyně leží na poloostrově u jezera General Carrera v Chile. Tato úžasná síť jeskyní byla vytvářena vodou po dobu tisíce let. Tyto barvité mramorové stěny jsou neuvěřitelně krásné.

Las Lajas, Sanctuary, Kolumbie

Las Lajas Sanctuary se nachází v propasti na hranici mezi Kolumbií a Ekvádorem. Tato novogotická budova a její interiéry jsou fascinující! Kostel stoupá do výšky 45 metrů nad řekou mezi skalami a vodopády. Kochat se pohled na kostel je opravdu nesmírné. Takovou stavbu byste právě zde jednoduše nečekali. 

Jeskyně Saint Marcel d'Ardeche, Francie

Toto místo bylo nalezeno v roce 1836 francouzským lovcem. Grotta de Saint-Marcel-d'Ardeche se nachází v regionu Rhône ve francouzských Alpách. Jedná se o obrovskou síť jeskyní s křišťálově čistou vodou a barevnými skalisky.

Setenil de las Bodegas, Španělsko

Malé město Setenil de las Bodegas se nachází "ve skále" na jihu Španělska a to již po dobu osmi století. Místní obyvatelé přezdívají svému městu "město pod skalami". Stěny a střechy domů jsou součástí obrovských čedičových skal. Chrání místní obyvatele před pálícím sluncem a větrem. Žití na tomto impozantním horském místě musí být krásné.

Národní park Lencois Maranhenses, Brazílie

Národní park Lencois Maranhenses (Lençóis Maranhenses) se nachází na pobřeží Atlantského oceánu v severovýchodní části Brazílie. Každý rok se během deštivého období mezi pískovými dunami objevují tisíce tyrkysových lagun. Tento pohled je jednoduše fascinující! Nejlepším časem na návštěvu Lencois Maranhenses je období od července do září, kdy laguny dosahují plné kapacity.

Dveře do pekel (kráter Darvaza) Turkmenistán

Tento obří hořící kráter má průměr kolem 60 metrů a hloubku cca 20 metrů. Místní lidé přezdívají tomuto místu "dveře do pekla". Jednoho dne totiž geologové náhodou objevili jeskyni s obrovskými zásobami zemního plynu. Aby se zabránilo nebezpečí úrazu a škodlivým účinkům na člověka a zvířata, byl plyn spálen. Oheň měl po několika dnech zhasnout, ale hořel dalších 45 let. Tento jedinečný a fascinující fenomén přitahuje turisty z celého světa.

Ostrov Flores, Portugalsko

Portugalský ostrov Flores se může pyšnit tím, že je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ostrov Flores patří do skupiny tzv. Azorských ostrovů, které leží uprostřed Atlantického oceánu. Celkově se jedná o nádherné ostrovy, které připomínají přírodou Nový Zéland. Navíc ostrov Flores je plný krásných barevných květin a nejen těch, narazíte zde na přírodní horké prameny, laguny, útulné vesnice, jezera, sopky a proslulé jeskyně.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store