7 nejlepších míst pro zimní surfování | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

7 nejlepších míst pro zimní surfování

Zimní období sebou přináší vítr i do teplejších oblastí. Díky větru přicházejí také perfektní vlny, které v létě jistě nezastihnete. I když je surfování je opravdu celoročním sportem a díky dnešním možnostem si můžete zajet za surfováním kdykoliv, v zimě na vás čekají opravdu jedinečné vlny. Pokud přemýšlíte, kam v zimním období na dovolenou, kterou byste rádi spojili se surfováním, vyberte si destinaci, kde si můžete i během zimy užívat slunce a skvělé vlny. V dnešním článku vám představíme pláže, na kterých si můžete užívat kvalitní zimní surfování. Některé z nich přinášejí vlny pro profesionály, jiné jsou příznivé i pro začátečníky. Kam vyrazit během zimy za surfováním?

Černá pláž, Kalifornie

Černá pláž je přibližně 3,2 km dlouhá pláž, která je ideální pro zimní surfování. Na jižním okraji této pláže na vás čekají nejlepší vlny. Důvodem, proč právě zde na vás čeká kvalitní surfování, je severní vítr, který zde není krutý, ale přináší dobré vlny. Místní surfaři tuto pláž milují a pravidelně zde čekají na některou z epických vln. Nezapomínejte také na použití neoprenu, jelikož teplota vody je zde během zimy velmi nízká. Pokud se podíváte vysoko na vrcholky útesu nad pláží, možná uvidíte některého z místních sokolů.

Pláž Hanalei, Havaj

I tato pláž je přibližně tři kilometry dlouhá, ale nachází se na Havaji. Chlubit se můžete dokonale bílým pískem a neuvěřitelným pozadím, díky horám a svěží vegetaci. Proslavila se nejen jako romantická pláž, ale také jako oblíbenkyně surfařů. Nejlepší čas, kdy se vydat surfovat na tuto pláž, je od září do května, protože zde na vás čekají opravdu velké vlny. Toto místo je vhodné spíše pro zkušenější surfaře, protože silný proud a obrovské vlny snadno ukážou svou sílu začátečníkům. Skvělou věcí na surfování na Havaji je teplota vody a krásné počasí. 

Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Zdejšímu severnímu pobřeží je zde přezdíváno jako evropská odpověď na Havaj a během zimy je zde provozováno surfování už roky. Na pláži najdete písek bledě žlutý, i když na ostatních ostrovech je písek většinou černý. Slunce zde svítí celý den i v zimě a voda má barvu královské modře. Cílem surfařů bývá pláž Morro, kde na vás čekají dlouhé mírné vlny a teplá voda. Větší vlny surfaři naleznou na pláži Cotillo. Najdete zde také rozmanité ubytování, lahodné pokrmy a kvalitní vlny.

Maroko, Afrika

Nejlepší čas na surfování v Africe? Ano, je to zima! Od září až do dubna se objevují skvělé vlny a příznivé počasí, nejlepší kombinace. Surfaři sem přijíždějí z celého světa, zažít jedinečný požitek z místních vln. Surfování v Maroku je na většině místech určeno zkušenějších jezdcům na divokých vlnách. 

Tofino, Britská Kolumbie, Kanada

Zde najdete dokonce 35 kilometrů pláží, kde je vhodné surfovat, a to pro začátečníky i profesionály. Zimní bouře zde přináší velké vlny, ale také studené počasí. Připravte se na chladné kanadské vody a nezapomeňte si neopren i teplé oblečení. Přestože jsou tyto pláže ideální pro celoroční surfování, v zimě jsou zde vlny opravdu jedinečné. Najdete zde vše potřebné, řadu obchodů, dobrého jídla, apod. Většina surfařů míří na Long Beach, kde na ně čeká 16 km pláží. Pláž Chesterman je také surfařským populárním bodem, který se nachází pouze 8 km od centra Tofina. 

Baja, Mexiko

Baju lze rozdělit na dvě hlavní části vhodné pro surfování, a to severní a jižní Baju. Pokud toužíte po opravdu velkých vlnách, vydejte do severní části. Je tu však velmi chladno a teplé oblečení, rukavice a čepici určitě nezapomeňte. Severní oblast je také místem bez mnoha lidí a turistů. Mnoho surfařů navštěvuje také San Miguela, zde je však mnoho mořských ježků a ostrého horninového dna. Některé z největších vln v Pacifiku v zimě míří do Todos Santos (The Killers), ostrov je však dostupný pouze lodí nebo na vodním skútru. Toto místo však není vhodné pro začátečníky.

Maine, USA

Voda zde není příliš teplá, ale to surfaře v neoprenech jistě nezastaví. Čeká na vás krásná krajina, úžasné vlny, skvělá místní komunita surfařů a jedinečné západy slunce. Začátečníci často vyráží na pláž Long Sands, která nabízí nádherný písek a konzistentní vlny. Některé z největších vln však potkáte na pláži s názvem Higgins Beach. Zde vás nesmí překvapit ani patnáct stop velká vlna a kamení, zvláště začátečníci by zde měli být velmi opatrní. V létě je tato pláž uzavřena během dne pro surfaře, takže zůstává oblíbeným cílem pro zimní surfování.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store