8 míst v ČR, která stojí za to navštívit na podzim | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

8 míst v ČR, která stojí za to navštívit na podzim

Česká republika oplývá nádhernou přírodou a místy, která ve světě nenajdete. I když jsme stát poměrně malý, můžeme si užívat nádherných vodopádů, lesů, pralesa, čistých jezer, hor a řek, a to vše na celkem malé rozloze. Objevte s námi 8 míst, která stojí za to navštívit na podzim. Vezměte svou rodinu na výlety po místech, kterým podzim vdechuje zajímavou atmosféru. 

Boubínský prales

Kde jinde bude krásnější podzim než v lese a co teprve v pralese. Divoký Boubínský prales se nachází v samém středu Šumavy. Návštěva Boubínského pralesa stojí za to v každém ročním období, každopádně během podzimu se můžete nechat unášet jeho barevností. A co zde objevíte? Čeká na vás divoká příroda, vodní toky a stromy staré stovky let. Boubínský prales se honosí přízviskem největší původní les v celé střední Evropě.

Lom Amerika

Pro lovení krásných míst nemusíte cestovat daleko. Vápencový lom Amerika vypadá jako kdyby v Čechách vůbec neležel. Proslavil se i tím, že zde bylo natáčeno mnoho filmů. V lomu se sice nevykoupete, ale na podzim si užijete jedinečnou atmosféru lomu s průzračnou vodou, ve které se odráží okolní barevné koruny. Nedoporučujeme však chodit do lomu večer, kdy zde podle legend straší některé mrtvé duše. 

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko najdete v okrese Děčín a přístupný je pro vás za každého počasí. Hledáte-li nádherné výhledy, skaliska, přírodu a jedinečné pískovcové útvary, měli byste park navštívit. S trochou štěstí zde potkáte i rysa, který se zde stále vyskytuje. 

Máchovská krajina

Pro milovníky podzimu a příznivce romantiky je vhodné navštívit také Máchovo jezero nacházející se v Libereckém kraji. Příroda vás tu okouzlí především na podzim a dýchne na vás romantickou atmosférou a zvláštní energií. Proslavené jezero díky spisovateli Karlu Hynku Máchovi navštivte s termoskou plnou horkého čaje a nechte se inspirovat k romantickým činům. 

 

Pančavský vodopád

Součástí KRNAPU je také nejdelší vodopád České republiky, Pančavský vodopád, který je vysoký 148 m. Národní park je vhodné navštívit před začátkem zimy a užít si nádhernou přírodu, která zde na vás čeká. Najděte si vhodnou trasu, která bude pro vás ideální, co se týče obtížnosti. Pančavský vodopád se nachází přibližně kilometr od Labské boudy.

Výšlap na Sněžku

Nejvyšší horu byste měli stihnout navštívit ještě před začátkem zimy a zvláště na podzim návštěva stojí za to. Nejvyšší hora České republiky s výškou 1603 m nad mořem okouzlí za každého počasí. Dopřát si můžete výšlap na Sněžku nebo se svézt lanovkou a užívat si krásný výhled na podzimní krajinu. Pokud jste ještě na nejvyšší hoře České republiky nebyli, měli byste to co nejdříve napravit. 

Za teplem na Pálavu

Ideálním místem, které byste měli na podzim navštívit, to je Pálava. Místo, kterému je přezdíváno "země spálená sluncem" přináší poslední paprsky léta i na podzim. Zahřejete se tu a poznáte krásu vinohradů. Užívat si můžete podzimní sklizně v a ochutnat různé druhy vín. Není to ideální kombinace na podzim? Paprsky slunce, barevné stromy a sklenka vína v ruce?

Na Petřín!

I v hlavním městě je na podzim nádherně, a to zvláště na Petříně. Vyšlápněte si Petřínskou rozhlednu a užívejte si podzimního výhledu. Vyberte si poslední slunečné dny a využijte je k návštěvě rozhledny. Velmi zajímavá je také historie této rozhledny. Dokonce se o ní traduje, že je mladší sestrou Eiffelovky. Nejezděte do Paříže a vychutnejte si podzimní výhled z této rozhledny (361 m n. m.).

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store