9 míst na naší planetě, která nemůžete navštívit | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

9 míst na naší planetě, která nemůžete navštívit

Na naší planetě existuje spousta míst, která nemůžete navštívit, i kdybyste mohli a především chtěli. Jsou to místa napůl zajímavá a napůl děsivá. Se svými přáteli si o nich můžete společně povídat, ale bohužel je nikdy nebudete moci navštívit. Víte, která to jsou?

Snake Island, Brazílie

Tento ostrov se nachází u pobřeží Brazílie a v překladu se nazývá Hadí ostrov. Na tomto ostrově žije druh hadů se jménem Golden Lancehead Vipers. Tito hadi mají jed, kterým dokáží doslova roztavit lidskou pokožku a člověka velmi snadno a rychle zabít. Brazilská vláda zakázala všem cestovatelům přístup na tento ostrov, protože předpokládá, že na ostrově žije asi 4000 hadů, což se rovná jednomu hadu na metr čtvereční. Tento ostrov se pro mnohé může stát noční můrou, a to o něm pouze slyšeli. 

Oblast 51, Nevada

Pokud nevíte, co je Oblast 51, měli byste si o tomto místě přinejmenším něco vygooglit. Oblast 51 je vládním zařízením, ve kterém se provádějí testy na...nikdo neví. V minulosti byl tento areál používán k testování některých letadel, ale existuje mnoho zpráv o tajemných létajících objektech a dalších podivnostech spojených s tímto územím. To však bylo před lety, co se děje nyní v této oblasti, můžeme jen hádat. Podivné také je, že se tato oblast stala oficiálním vlastnictvím vlády až od roku 2013.

Ostrov North Sentinel, Andamanské souostroví 

Fascinující skoro nedotčený ostrov nacházející se u pobřeží Thajska v Andamanském souostroví. Tento ostrov je obklopen korálovým útesem, který ho také chrání. Nejzajímavější na tomto ostrově je, že zde žije kmen téměř nedotčený moderní civilizací. Jde o skupinu domorodých obyvatel, nazývajících se Sentinelci. Těch je na ostrově mezi 50-400 a odmítají kontakt s lidmi. Jejich životy jsou však ohroženy především potenciální hrozbou infekčních nemocí, na které není jejich imunita připravena. Indická vláda však ostrov i okolí ostrova prohlásila za ochrannou zónu.

Špicberské globální úložiště semen

Vytvořeno tak, aby odolalo času, ale i vlivům přírody a člověku. To je Špicberské globální úložiště semen, které chrání více než 864 309 vzorků semen z celého světa. Ta jsou zde chráněna před jakoukoliv katastrofou, člověkem či přírodou. Toto centrum bylo postaveno, aby poskytlo nutnou obnovu po případné katastrofě. Od této budovy má klíč jen minimum osob, které mohou vejít dovnitř při přijímání nových vzorků. Špicberky se nacházejí na norském souostroví poblíž města Longyearbyen, které se nachází za polárním kruhem. Semena jsou zde ukryta v podzemní jeskyni.

Surtsey, Island

Tento krásný ostrov je velmi mladý, vznikl totiž vulkanickými erupcemi v roce 1963, které následovaly další čtyři roky. Surtsey se nachází blízko Islandu a slouží nyní jako cíl výzkumníků z mnoha oborů, geologie, biologie, ornitologie, apod. Pouze vědci mohou navštívit tento ostrov a i tak se zde snaží po sobě zanechat co nejméně stop.

Kaple archy úmluvy, Etiopie

V této kapli by měla být uložena Archa úmluvy, což jsou dvě kamenné tabulky, které předal Bůh Mojžíšovi. Ta obsahuje deset přikázání. V této kapli by měla být uschována také Manna, jedlá látka, kterou Izraelcům dopřával Bůh na jejich cestách pouští. Pouze jeden kněz má oprávnění vidět to, co je jiným skryto. 

Pripjať, Ukrajina

Město, které se nachází v blízkosti Černobylu a bylo trvale evakuováno v roce 1986, den po jaderné katastrofě. Budování tohoto města započalo v roce 1970 a mělo být sídlištěm pro 50 000 obyvatel. Nazývalo se "městem mladých" pracovníků jaderné elektrárny. Průměrný věk zde nebyl vyšší než třicet let. 

Diego Garcia, ostrov v Indickém oceánu

Tento ostrov obývá přibližně 2000 lidí, Diego Garcia je krásný malý ostrov uprostřed Indického oceánu. Původní obyvatelé byli však z tohoto ostrova vysídleni a byla zde otevřena britsko-americká vojenská základna. Nyní zde žije přibližně 1000 amerických vojáků a 50 britských. I když se vynořují hlasy o navrácení ostrova původním obyvatelům, USA se tohoto strategicky položeného ostrova nehodná vzdát. 

Jeskyně Lascaux, Francie

Jeskyně Lascaux se nacházejí v jižní části Francie a jsou v ní jeskynní obrazy, jejichž stáří je odhadováno na 20 000 let. Původně byly tyto jeskyně otevřeny i pro veřejnost, což se později změnilo kvůli zvláštní trhlině, která se objevila v jeskyni a byla potencionální hrozbou pro jeskynní obrazy. Existuje však expozice, která představuje jeskynní malby pro návštěvníky v muzeu. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store