Aktivitou proti stáří | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Aktivitou proti stáří

V mládí je všude kolem nás spousta možností, nemáme žádná omezení ani závazky a to ať už se jedná o omezení zdravotní či závazky v podobě například rodiny a tak není pro nás příliš problém, jít na výlet, zaběhat si, projet se na kole, zkrátka věnovat se nějaké aktivitě. S přibývajícím věkem však naše možnosti ubývají. Přicházejí povinnosti, zdravotní problémy, kvůli neustálé práci je i méně času a energie a také počet přátel postupem času ubývá. Přese všechno by jsme neměli s přibývajícím věkem nad vším rezignovat a nechat se zlákat pohodlností a šetřit své tělo, ale právě naopak snažit se být co nejaktivnější.

 aktivni stari

Vědci z londýnské King´s College totiž přišli s tím že sice se mnoho tělesných i buněčných procesů s věkem zhoršuje, zároveň ale potvrzují, že správným životním stylem lze tento stav zpomalit. Pokud staří lidé rezignují a místo pohybu budou posedávat a jíst nezdravě, pak budou stárnout o to rychleji, a to nejen po fyzické stránce, ale i té duševní.

„Výzkum ukázal, že pokud byly lékařům podstrčeny výsledky testů aktivních sedmdesátníků, aniž by je viděli osobně, nikdy neuhodli jejich věk správně. Vždy si mysleli, že se jedná o výrazně mladší jedince a to v některých případech až o desítky let,” řekl doktor Stephen Harridge z King’s College London.

Pokud si tedy chcete užít i stáří v plné síle a v dobré mysli, pak se maximálně hýbejte, choďte na procházky, studujte, vzdělávejte se a myslete pozitivně. Přátelé a společné aktivity, které spolu budete trávit, vám také výrazně pomůžou, neboť s přáteli si většinou užijeme mnoho zábavy a nasmějeme se a jak už bylo nejednou řečeno, tak smích prodlužuje život. Proto neseďte doma a choďte ven, poznávejte nové lidi, bavte se a věnujte se aktivitám, které vás baví a naplňují a pokud zrovna vaši přátelé na vás nemají čas nebo nemají stejné zájmy www.mevyo.com je zde pro vás, aby vám pomohlo najít ty správné lidi pro váš aktivní život.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store