Ano! Naučte se říkat ano a důvěřujte si | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Ano! Naučte se říkat ano a důvěřujte si

Zmínka o tom, jak je důležité říkat ano na některé výzvy, vám jistě připomene známý americký film. Tím se však nenechte zastrašit, všechno nemusí dopadnout jako ve filmu. Naučíte-li se na některé výzvy říkat ano a otevřít se novým zkušenostem a zážitkům, můžete nejen posilovat svou sebedůvěru, ale posunout se ve svém osobním i profesním životě. Správnou cestou samozřejmě není na vše říkat ano, ale dát některým výzvám šanci. 

Zbavit se strachu

Nová šance na zaměstnání, nová příležitost v osobním životě, možnost vyjet do zahraničí, vyzkoušet nový sport či objevit nový zájem, to vše vás může potkat ve vašem životě. Často se při takových příležitostech, o kterých nám druzí vypráví, čteme o nich v novinách či na internetu, ani nepřemýšlíme. To může být chyba. Ať už jste na dovolené či jen doma ve svém pokoji, nebojte se říct ano na výzvy, které se ze začátku ani jako výzvy netváří. Zkuste chodit na hodiny břišních tanců, trénovat squash či malovat. Řekněte ano tomu, co jste z lenivosti či nedostatku času odkládali. Vyměňte sledování televize za posezení s přáteli, utkání ve voleybale či focení přírody. Řekněte ano svým koníčkům a tomu, co vás opravdu rozvíjí a baví. Zkuste se zbavit strachu z neznámého a zkoušet v životě nové, co vás může velmi obohatit. 

Otevřít se novým možnostem

Pokud se ve svém životě otevřete některým možnostem, můžete změnit svůj dosavadní způsob života. Slyšeli jste například o veganském stravování, surfování v aréně či večerním předčítáním? Zaujme-li vás někdy nové způsoby stravování, sportování, trávení volného času, zajímavá práce, zkuste se o to zajímat či vyzkoušet na vlastní kůži. Neodsuzujte činnosti, dokud si je sami nevyzkoušíte. To, že se budete snažit žít aktivně, obohacuje váš život, třeba potkáte nové přátele, získáte nové vzpomínky a naučíte se mnohému, co můžete jednou předat svým dětem. 

Důvěřovat si 

Základem toho říct ano na některé výzvy, je především sebedůvěra. Tím, že si budete věřit, dáváte dané příležitosti šanci. Tím, že to vzdáte dříve, než danou činnost zkusíte, zbytečně přicházíte o zkušenosti a zavrhujete něco, co jste ani nezkusili na vlastní kůži. Díky různým činnostem a životním zážitkům svou sebedůvěru navíc posilujete a získáváte mnoho přátel, kteří vás mohou naučit spoustu zajímavých věcí. Věřte si a naučte se říct ano. Jste to přece jen vy, kdo má svůj život v rukou. 

Nové znamená neznámé

Většina z nás říká ne na různé nabídky jen proto, že má strach, bojí se, že vstupuje do něčeho, co nezná, co nikdy nezkusil, u čeho se může ztrapnit. Podle psychologů lidé neradi vstupují do neznámého, protože to sebou nese riziko a strach a je pohodlnější zažít něco, co již známe. Proto si lidé často kupují poznávací zájezdy, ve kterých přesně vědí, co je čeká. Předem obdrží program na každý den. Zkuste si představit, že byste jeli na takovou dovolenou bez programu, aniž byste věděli, co uvidíte, co objevíte, i když byste měli zaručeno, že to bude kvalitní dovolená. Nebáli byste se více? Přirozeně, že ano, ale pokud strach překonáte, řeknete si, ano já to zvládnu, čeká vás mnohem více překvapení a neočekávaných zážitků. Nebojte se a zkuste na některé výzvy říkat ano!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store