Aquaparky, které stojí za to navštívit | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Aquaparky, které stojí za to navštívit

Během zimních měsíců toužíme nejen po slunečních paprscích, ale i po dovádění ve vodě a pobytu v teple. Pokud vám nevadí bazény, nemusí to být ani během zimy žádný problém. Stačí zavítat do jednoho z českých aquaparků, které nabízí nejen koupání v bazénech, ale řádění na tobogánech a jiných vodních atrakcích, ale také pobyt ve vířivkách, na vyhřívaných lehátkách či v sauně. Do jakého aquaparku však zavítat?

Aquapark Čestlice, Praha

Je libo největší aquapark ve střední Evropě? V tom případě svou cestu podnikněte do pražského Aquapalace. Rozloha zdejšího vodního světa je 9 150 metrů čtverečních. Tento aquapark je složen ze tří paláců, které nabízí rozmanité možnosti. Užívat si můžete mořského vlnobití, trénovat svoji kondici v plaveckém bazénu, relaxovat ve vířivce či brázdit zdejší tobogány. V Aquapalace v Praze se nachází také nejdelší tobogán v České republice. Rádi byste se svezli na hypogánu či vodním trychtýři? I to zde najdete. Čeká na vás i 250 m dlouhá divoká řeka. Jste-li milovníkem tepla, navštivte saunový svět, který tvoří komplex čtrnácti druhů saunových kabin. Nechybí ani luxusní Spa-wellness centrum. 

AquaDream Barrandov, Praha

Chcete-li vzít malé průzkumníky na výlet, jistě oceníte AquaDream. Řádit mohou v dětském brouzdališti s miniskluzavkou a chrliči, zkusit 115 m dlouhý tobogán. Při výstupu na něj si však dají pěkně do těla, čeká je totiž zdolání 49 schodů. Pro bojácné děti je připraven modrý menší tobogán s délkou 62 m. Dospělí mezi tím mohou relaxovat ve whirpoolu, nechybí masážní trysky a vodní chrliče. Jste-li milovníci opravdové relaxace, natáhněte se na masážní rošt či lůžko, kde proudí masážní vzduch. V AquaDreamu najdete i divokou řeku s protiproudem či plavecký bazén o délce 25 m. 

Centrum Babylon Liberec

Na své si přijdou i lidé žijící na severu Čech, a to v Babylonu v Liberci. Vodní svět má tři haly. Co si zde opravdu užijete, jsou tobogány. Jeden z nich měří dokonce 95 m, nechybí ani adrenalinový trychtýř a divoká řeka. Objevovat můžete i tajemné jeskyně, interaktivní hrad či zkusit lezeckou stěnu. Pro rodiče jsou připraveny vířivky. 

Aquapark Olomouc

Prvním adrenalinovým aquaparkem na Moravě je Aquapark Olomouc. Návštěvníci si užijí adrenalinové i relaxační vodní atrakce. Pokud toužíte spíše po odpočinku, dopřejte si zdejší masáže či solárium. Aquapark nabízí rekreační bazén, divoký proud, vodní děla a chrliče, masážní lavice. Podobně jako v jiných aquaparcích zde najdete obří trychtýř a tobogán, který můžete sjet na nafukovacích duších. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

V aquaparku ve Špindlerově Mlýně si užijete relaxaci, ale i tři tobogány, žlutý o délce 68 metrů, červený 72 metrů a modrý o délce 55 m , který můžete sjíždět na člunech. Užívat si můžete i v menší a velké vířivce, whirpoolech, aqua bike či divokou řeku. Rádi byste do některého z aquaparků vyrazili, ale nemáte s kým? Navštivte naší aplikaci www.mevyo.com, zde jistě najdete vodní parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store