Bizarní indická pouliční jídla, která ještě neznáte | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Bizarní indická pouliční jídla, která ještě neznáte

Čínská nebo arabská kuchyně je dnes cítit na každém kroku, ale ochutnali jste už skutečnou Indii? Indie a pouliční jídlo jdou ruku v ruce. Ve všech městech najdete ulice lemované prodejci jídla. Každé místo má své speciality, které rozhodně musíte ochutnat. Podívejte se na některé z nich.

Pani Puri

Toto pouliční jídlo najdete téměř na každém místě Indie. Je to křehká smažená koule, která je dutá, je naplněna lahodnou kombinací brambor, cizrny, cibule a nakrájené čočky.

Koule se pak namáčí do směsi tamarindu a jaggery a do kapalné směsi koriandru, máty a masaly. Konečným výsledkem je neuvěřitelná koule chuti, která se objeví v ústech, když ji budete jíst. Na jednu věc si však dávejte pozor, pokud nemáte žaludek z oceli – aby prodejce při její výrobě používal minerální vodu.

Vada Pav

Toto je indická verze amerického hamburgeru a jedno z nejoblíbenějších pouličních jídel. Je levné a chutné. Které přísady v něm najdete? Je to bramborová omáčka s česnekem, chilli a koriandrem, do níž se namáčí kuřecí maso. Často je doplněno červeným nebo zeleným chutney a smaženými zelenými chilli.

Aloo Tikki

Toto severní indické občerstvení představuje bramborovou kroketu, která je připravována z vařených brambor, cibule a různých druhů koření. Očekávat můžete také červené a zelené chutney, koriandrovou nebo mátovou omáčku a někdy i jogurt.

Kachori

Toto kořeněné pouliční občerstvení naleznete po celé Indii, ačkoli nejlepší naleznete asi v Bikaneru, bývalém knížecím státě v Rajasthanu. Je to malé do zlatova smažené pečivo,plněné suchou, kořeněnou náplní a někdy podávané s bramborami. Existují různé varianty Kachori včetně Pyaaj Kachori (cibulka kachori a Mawa Kachori, což je sladká miska namočená v cukrovém sirupu).

Bhelpuri

Bhelpuri je spojené s plážemi v Bombaji, je často směsicí Muri (nafouknuté rýže), drcené papriky, nakrájené cibule, brambor a koriandru, sev nebo bhujiya a směsí sladkého chilli chutney a tamarindové omáčky. Nejčastěji se podává zabalené do novin a s dřevěnou lžičkou. Pokud jste Bhelpuri ještě neochutnali, můžete v naší aplikaci najít někoho, kdo také rád ochutná tuto exotiku.

Kati Roll

Původem z Kolkaty v Indii je tento kebab (kuřecí nebo jehněčí maso) zabalený v paratha chlebu, ideální pro masoře. Je vrstvený s cibulí, omáčkou včetně kečupu a chilli a pikantním zeleným chutney. Někteří lidé rádi přidávají vrstvu vajec, aby přidali ještě víc chuti a bílkovin. Celá směs je zabalena do novin a přestože se země po celém světě snaží tento pokrm napodobovat, není nic lepšího než autentická Kati Roll v Indii.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store