Cestováním k adrenalinu, adrenalinem k lepšímu „já“ | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Cestováním k adrenalinu, adrenalinem k lepšímu „já“

Velmi často se stává, že v nás cestování probudí tu část sebe sama, která si libuje v dobrodružství. Rádi pak zkoušíme nové věci a často tak zapomeneme, že jsme přece skok z letadla měli napsaný pod kolonkou „tohle nikdy, nikdy (!) zkoušet nebudu, protože se mě ten padák určitě neotevře…“ Není to tím, že bychom se z čista jasna stali někým naprosto jiným. Jen v nás možná ta náhlá absence stereotypu rozproudila něco, co z nás na okamžik vymazalo všechny ty zábrany, se kterými jsme do té doby bojovali. Náš život tak díky té nově vzkříšené volnosti začne pomalu a jistě získávat nový spád. Právě v podobných chvílích pak na řadu přichází adrenalinové aktivity, ke kterým bychom se pravděpodobně za normálních okolností otočili zády a pěkně rychle odešli.

seskok

My lidé umíme být až neuvěřitelně vynalézaví, když přijde řeč na ty nejzábavnější způsoby, jak donutit naše srdce bít jako o závod. Ať už se jedná o skákání z letadla, sjíždění divokých peřejí, downhill, bungee jumping nebo třeba horolezectví…  Podobné aktivity v nás totiž dokáží pořádně rozproudit krev a my si tak na okamžik můžeme vychutnat ten úžasný pocit, když po dlouhé době okusíme příval adrenalinu. Najednou se totiž nemůžeme soustředit na nic jiného, než na ten jeden jediný okamžik. Na chvíli tak žijeme pouze přítomností a právě na ten pocit budeme jistě vzpomínat ještě několik let (a i naše pravnoučata si budou nejspíš celý ten zážitek dopodrobna pamatovat z našeho vyprávění). Jsou to totiž právě tyto intenzivní momenty, které si člověk nejvíc pamatuje.

To však není všechno, adrenalinové sporty mají totiž i jiné benefity, než jen zásobování zážitky, o kterých můžeme vyprávět. Spousta z nás totiž díky tomu přijde na to, kde jsou naše limity. Ve většině případů tak zjistíme, že ve skutečnosti byly daleko za tím, kde jsme si mysleli, že naše hranice leží. Tím se zvyšuje naše sebedůvěra, což se pak projeví v mnoha aspektech našeho života. Emoční i fyzické benefity toho, když do svého života pustíme alespoň trošku dobrodružství, jsou ohromující.  Naučíme se spoléhat na naše schopnosti, lépe vycházíme s lidmi a umíme se náhle mnohem snáz domluvit v kolektivu.  Zlepšuje se tak naše schopnost řešit nečekané situace a v neposlední řadě se také naučíme, že úsměv je ten nejlepší lék. Právě tyhle drobnosti mají zásadní význam na naše zdraví.

lezeni

Proč to tedy nezkusit? Když budete používat selský rozum, tak krom zábran, tady vlastně není co ztratit. Nicméně, ať už se rozhodnete lézt po skalách nebo třeba sjíždět divokou řeku, tak pamatujte, že vždy je dobré, když za vámi stojí někdo zkušený, kdo vám v případě nutnosti podá pomocnou ruku. Pokud však nikoho takového neznáte, můžete ho najít u nás na www.mevyo.cz.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store