Co dělat, když se nudíte? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co dělat, když se nudíte?

Jste doma, cítíte se podivně unavení, nevíte, co dělat. Zvláště v období zimy je někdy těžké najít aktivity, které by nás přivedli na jiné myšlenky. Přepadla vás nuda a vy nevíte, jak si s ní poradit? Vzbuďte v sobě energii! Vždyť na vás čeká stovka aktivit a kreativností, které můžete sami či se svými přáteli podniknout. Neztrácejte čas, který máte a zbavte se nudy. 

Objevujte

Přepadne-li vás doma nuda, zkuste napsat svým přátelům a známým a vyrazit do kavárny na dobrou kávu, do kina, do nové restaurace či na výlet. To, že se doma nudíte neznamená, že se budete nudit všude. Objevte ve svém městě a okolí nová místa, poznejte nové lidi, dopřejte si nové chutě. A pokud zatím nemáte parťáky, s kterými byste vyrazili, u nás na www.mevyo.com je jistě najdete. 

Uvařte něco nového 

S nudou vám vždy pomůže vaření. Zvedněte se z gauče, zajděte do obchodu pro ingredience a svým blízkým uvařte či upečte něco dobrého. Vyzkoušejte nové recepty, kterými můžete inspirovat své okolí. Na vaření není nic těžkého, zabavíte se jím a navíc potěšíte své blízké a známé dobrotami, které od vás třeba ani nečekali. Vaření je také skvělou příležitostí zkusit recepty ze všech knížek o vaření, které jste dostali a zatím jste neměli čas je otevřít.

Vypořádejte se s úklidem

Léčbou nudy může být také stále odkládaný velký úklid. Vygruntujte pořádně celý byt či dům, přesaďte květiny, vyperte prádlo, vysajte pavučiny a zatočte s nudou. Po úklidu se budete cítit nejen unavení, ale vaše hlava bude čistá, protože při úklidu uklízíme a nemyslíme na starosti. 

Sepište si seznam cílů

Je-li váš pocit nudy dlouhodobý a často se objevuje, zkuste popřemýšlet nad seznamem úkolů a cílů, které chcete splnit. Vždy večer před dalším dnem či ráno si sepište úkoly, které chcete druhý den splnit. Může o úkoly typu: připravit dobrou snídani, zacvičit si, vyluxovat, přemýšlet o dovolené, přeměřit pokoj, apod. Někdy je nuda jen produktem neorganizovanosti a ztrácíte jí jen čas. Vyplňte svůj čas raději zajímavými a důležitými činnostmi pro váš rozvoj. Vytvořit si můžete také seznam pro budoucnost, který se bude týkat dlouhodobých cílů, například měsíčních, tříměsíčních či ročních, na kterých budete muset dlouhodobě a pravidelně pracovat. Nejkrásnější pocit přináší odškrtnutí některého ze splněných cílů ze seznamu.

Pusťte si film

Nuda může být někdy spojená s únavou. Jste unavení z práce, nemáte náladu a nechce se vám dělat nic. Vyberte si kvalitní film, uvařte si dobrý čaj, zavrtejte se do deky a odpočívejte. Vždyť na odpočinku není nic špatného, když ho jednoduše potřebujete. 

Jděte sportovat!

Tím, co vás zaručeně nakopne, je sport. Nemusíte jít nutně běhat nebo na lyže. Vyberte si sport, který vás bude bavit a kdykoliv se začnete nudit, vyrazte si užít této aktivity. Zvolit můžete plavání, hodiny jógy, TRX, tenis, běh, tanec, možností je tolik, tak proč sedět doma a nudit se. Pohyb je skvělou prevencí mnoha onemocnění, zbaví vás nechtěných kil a udržuje vás v dobré náladě. Nepodceňujte sílu pohybu.

Tvořte se svými přáteli

Jste spíše kreativci než sportovci a příznivci filmů, domluvte se svými přáteli a začněte pracovat na zajímavém projektu. Může jít o vytváření základů podnikatelského záměru, tvorby zajímavé koláže, webových stránek, blogu, fotografování nebo psaní povídek. Dopřejte své duši kreativitu a zapojte do této aktivity své přátele. Může se stát příležitostí setkávání, ale i zajímavé tvorby. Nuda vám už nepřijde na mysl a vaše hlava bude plná kreativních myšlenek.

Nebuďte líní!

Nudu pocítíte zvláště tehdy, když nevíte, co dál, co dělat, co vlastně chcete. Velmi vám může pomoci již zmíněný seznam přání a cílů, který vás nakopne k další činnosti a vy si v hlavě jasně rozmyslíte, co je pro vás důležité, jak chcete trávit svůj čas a s kým. Důležité však také je, abyste nebyli líní! Myslete na to, že jediné, co na tomto světě opravdu vlastníte, je váš čas. Využijte ho aktivitami, pobytem s rodinou, s přáteli, podporou svých blízkých, kreativností, láskou, čtením či úklidem. Dopřejte si to, co máte rádi a zapomeňte na nudu.

 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store