Co dělat v novém městě, když nikoho neznáte? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co dělat v novém městě, když nikoho neznáte?

Přijedete do nového města a rázem jste tu úplně samy. Své přátelé jste nechali několik stovek kilometrů daleko a teď musíte hledat nové známé. Je jedno, jestli jste jeli do zahraničí pracovat, studovat nebo jen na prázdniny. Naskytne se vždy stejná situace.

Po cestě z letiště potkáte pár lidí, se kterými prohodíte několik slov, ale šok nastává teprve, když se dostanete do vašeho budoucího domova. Sednete si na postel svého nového pokoje a hlavou vám proběhne: Takže tady teď budu bydlet? Většinou jste tak unavení z cesty, že si to všechno ještě vůbec neuvědomujete. Ale po chvíli co si odpočinete, chcete jít poznávat okolí vašeho nového bydlení, ale teď nastává otázka s kým.

Jste-li ve městě úplně poprvé, nejspíše se budete chtít jít podívat po památkách a zajímavostech města. V tom vám také může pomoct takzvané free tour, kde budete mít prohlídku města s průvodcem zdarma a věřte, že zde potkáte mnoho lidí. Dobré je začít hned ze začátku, dokud je pro vás vše nové a chcete toho poznat co nejvíce. V tu chvíli jste totiž ještě neustále jako na dovolené a vyzařuje z vás jiná energie, než když si na město zvyknete a budete se cítit jako doma.

Dalším dobrým způsobem, jak se seznámit s novými lidmi, je sport. Nic nesdružuje lidi lépe, jako týmové sporty. Ať už se přihlásíte na lekce jógy nebo si půjdete zahrát volejbal, určitě narazíte na spoustu nových a zajímavých lidí. Pokud ale nejste zrovna velkým vyznavačem sportovních aktivit, nezoufejte. Je zde mnoho dalších akcí, na kterých se seznámíte stejně rychle. Můžete zajít například na nějaký festival, či akci, která se ve městě koná. Nebo se můžete učit nové dovednosti prostředím různých kurzů. Například kurzy vaření, nových jazyků nebo čehokoliv co vás zaujme a bude bavit.

Hodně z nás má však problém překonat své obavy z neznámého a vyrazit na nějaký festival nebo kurz jen tak o samotě a řikáme si věty typu "kdyby šel alespoň někdo se mnou, aspoň jedna známá tvář..." a od toho je zde právě Mevyo. Stačí změnit své preference ve vyhledávání, zadat své nové bydliště a přihlásit se na nějakou aktivitu, která se v tomto městě koná a o nové známé určitě nebudete mít nouzi.

Hlavní je se ničeho nebát, nasaďit úsměv na tváři a vesele vykročit vstříc novým zážitkům a přátelům.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store