Co dělat ve městě, kde nikoho neznáme? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co dělat ve městě, kde nikoho neznáme?

Rádi cestuje a objevujete nové země? Pokud patříte mezi solo cestovatele, jistě znáte ten pocit, když přijedete do nového města a nikoho zde neznáte. Jak se poznat s novými lidmi? Jak se seznámit s domorodci a najít nové přátele?

Kulturní akce

Ocitnete-li se sami v cizím městě, ať u v České republice či v zahraničí, určitě si udělejte čas na kulturní akce, na nichž se potkává mnoho osob. Ať už jde o festival hudby, jídla, sportu, koncert, výstavu či divadlo, potkáte zde řadu nových osob. Dejte se do řeči s pár lidmi a brzy poznáte, kteří jsou vašemu srdci nejbližší. Zvláště na koncertech a festivalech můžete potkat řadu nových přátel, kteří s vámi protančí celou noc a ráno zajdou na kávu. Skvělé jsou také akce, na kterých se počítá se seznamováním s novými lidmi, například maškarní ples, seznamovací večer či přednášky. Zde je vždy šance potkat nové lidi a dát se s nimi do řeči.

Vaše koníčky

Pokud zůstáváte v nějakém městě déle a rádi byste potkali někoho nového, určitě se vydejte na místa, která se pojí s vašimi koníčky. Ať už půjde o kolektivní cvičení jógy, degustaci vín, čtení v knihovně, potkáte zde osoby, které jsou naladěni podobně jako vy a máte společný zájem, o kterém hned můžete mluvit. Jde o to nemít strach a podpořit vnitřní touhu po nalezení nových přátel. 

Ubytování u místních

Skvělou příležitostí, jak se v cizině seznámit a spřátelit s místními je bydlet přímo u nich. Pokud budete hledat ubytování v cizině, podívejte se na portály, které umožňují ubytování u rodin či místních obyvatel. Většinou jsou lidé, kteří běžně ubytují cizince velmi přátelskými a tak trochu počítají s tím, a těší je to, že vás seznámí se svou vlastní kulturou. Věřte tomu, lidé, zvláště na jihu, jsou nepřekonatelně pohostinnými a přátelskými.

Užívejte si

A pokud jste ve městě, kde nikoho neznáte a seznamovat se vám nechce, tak si ho užijte sami. Běžte na dobrou kávu, na výlet do přírody, zaplavat si, na večeři. Nebojte se toho, že budete sami a užijte si svou dovolenou. Nezapomeňte si sbalit kvalitní četbu, která vás na cestách pobaví či notebook, který vám dopřeje kvalitní filmy a hudbu. Dopřejte si návštěvu muzea, galerie či výstavy, na takovýchto místech si ani nikdo nevšimne, že jste sami. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store