Co si sebou sbalit na letní kempování? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co si sebou sbalit na letní kempování?

Během letních dnů je spaní pod stanem snad tím nejpříjemnějším. Jelikož jsou i noci teplé, můžete spát ve stanu či klidně pod širákem. Venku se spí krásně a ráno se probudíte do nádherné přírody. Co si však sebou na kempování sbalit? Na co nesmíte zapomenout?

Základní vybavení

Potřebovat budete nutně stan, pokud nechcete spát pod širákem. Stan se stává vaším domovem na několik dní, který vás ochrání před vnějšími vlivy. Již při nákupu stanu se musíte rozmyslet, který je pro vás ten pravý, aby měl požadovanou velikost a prostorové uspořádání ideální právě pro vás. Hodit se vám jistě bude stan s malou předsíňkou, ve které si můžete nechávat boty, vařič a další předměty. Potřebovat budete také spacák, který i přesto, že v něm budete spát v létě, musí být kvalitní. I některé letní noci jsou chladné a není nad kvalitní spacák, do kterého se zabalíte a budete spát jako v peřince. Další položkou je karimatka. Pokud usnete všude a nevadí vám příliš nekomfortní prostředí, bude vám stačit klasická karimatka. Pro vaše záda a pohodlí je však lepší volbou nafukovací karimatka. 

Na vaření

Pokud budete často stanovat v přírodě, ne jen v kempech, kde si můžete zajít na jídlo, sbalte si sebou vařič a kempingové nádobí. Oceníte klasický ešus a přibalte si lžíci, kterou můžete jíst snad každé jídlo. Zvláště pokud si budete svůj batoh každý den nosit, každý ušetřený gram na zádech se počítá. Nezapomeňte ani na hrnek. Dnes prodávají i kovové hrnky s karabinou, který si můžete připnout na batoh. Hodit se vám může také termoska. Dále nesmíte zapomenout na nůž, láhev na vodu a zapalovač na rozdělávání ohně. Sbalte si sebou potraviny, které se rychle připraví, ale dobře vás zasytí, protože nikomu se už nechce po příchodu příliš vyvařovat. Hodit se vám bude horká polévka, guláš, maso z konzervy či kuskus, určitě také energetické tyčinky či oříšky. 

Nutné oblečení

Sebou si sbalte jen to nejnutnější oblečení, které bude ideální danému počasí. Zapomenout byste však neměli na nepromokavou bundu, kvalitní obuv a pokrývku hlavy, která vás během parných dnů může zachránit. 

Další nezbytnosti

Jistě se neobejdete také bez baterky. Ideální je čelovka, která vám nevezme jednu ruku, která se vám při stavění stanu může večer hodit. Všude sebou noste základní lékárničku, ve které nebude chybět náplast, obvaz, dezinfekce, nejpotřebnější léky. Nezapomeňte ani na repelent a opalovací krém. Ženám se budou jistě hodit i vlhčené ubrousky či antibakteriální gel. 

Stanování

Stanovat můžete samozřejmě ve vybavených kempech, kde si můžete svůj stan a věci nechávat a cestovat pouze v okolí nebo se postupně přesouvat. Nádherné je kempování přímo v přírodě, jen pozor na chráněné oblasti, ve kterých můžete být odměněny velkou pokutou. Pokud budete nosit své krosny všude sebou, snažte se brát jen nejnutnější věci. Velmi záleží také na tom, zda budete chodit po místech, kde na každém rohu potkáte civilizaci či absolutně mimo. Pokud nemáte mezi přáteli kempingové nadšence, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store