Co si určitě nezapomenout sbalit na festival? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co si určitě nezapomenout sbalit na festival?

Letní festivaly jsou skvělou událostí, na které si můžete nejen pořádně zatančit, užít spoustu legrace s přáteli, objevit nová jídla a designové kousky, ale i si poslechnout několik vašich oblíbených kapel za příznivou cenu. Letních festivalů je dnes již nepřeberné množství. Co si však sebou vzít na akci, kde můžete být i po několik dní mezi tisíci lidí?

Nezbytnosti

Před odjezdem na festival si zkontrolujte, že máte dostatek peněz, mobilní telefon a nabíječku, samozřejmě také vstupenky na festival. Je lepší si sebou vzít spíše hotovost, jelikož jen těžko bude na festivalu vybírat kreditní kartou. Nechte doma také zbytečné karty z vaší peněženky, kdybyste ji náhodou ztratili či oni nějakým způsobem přišli, je lepší ztratit méně věcí. Nezbytný je jen občanský průkaz a průkazku pojištěnce. Také je lepší přijít o pár stovek než o kreditní kartu, navíc si toho můžete všimnout pozdě. Co se týká mobilního telefonu, je vhodné vzít si sebou nějaký starší, který vás při ztrátě nebude tolik mrzet. Pokud však chcete dělat kvalitní fotografie, nemáte na výběr. Hodit se vám jistě bude i malá lékárnička se základními prášky, náplastí, obvazem a dezinfekcí. Nezapomeňte ani na opalovací krém, popřípadě repelent a co je nejdůležitější, špunty do uší. I přestože budete spát blízko stage, skvěle se vyspíte a nikdo vás nevzbudí. A myslete při balení na festival na to, že o dané věci můžete snadno přijít. Takže sebou žádné velké cennosti neberte.

Co na sebe?

Mrkněte na předpověď počasí a podle ní volte vhodné oblečení. Kromě pohodlných kraťásků a tílek nezapomeňte ani na mikinu či legíny. Večer by vám mohla být pěkná zima. Vezměte si sebou dostatek oblečení, které bude především pohodlné. Co se týká obuvi, volte takovou, která vás ochrání před pošlapáním, ale bude prodyšná. Nezapomeňte však ani na pláštěnku. 

Vybavení

Co se týká přespávání na festivalu, máte několik možností, můžete přespat v autě, u kamaráda v blízkosti festivalu či ve stanu, který buď na festivalu už je nebo si ho přivezete. Dále nezapomeňte na spacák, karimatku či deku, kterou si můžete rozložit i před stanem. Hodit se vám bude i baterka či čelovka, když se vám vybije mobilní telefon apod. Navíc v noci, když budete hledat stan, budete za baterku nesmírně vděční. Přibalte si i vařič, na kterém si ráno můžete připravit čaj či kávu. Co se týče jídla, velmi záleží, na jakém festivalu zrovna jste. Některé festivaly mají skvělé zázemí, co se týká jídla a nápojů. Někdy vás otráví jen dlouhé fronty. Strava na festivalech se navíc posouvá na vyšší úroveň a nabízí i zdravější pokrmy, nejen smažené langoše a párky v rohlíku. Nezapomeňte si však sebou vzít zlatou zásobu jídla, která se vám může hodit ve chvílích, kdy bude ke stánku daleko. Hodit se vám budou trvanlivé potraviny, jakou jsou sušenky, krekry, popřípadě polévka či kuskus se sušenou zeleninou.

Hygienické potřeby

Určitě si sebou nezapomeňte přibalit toaletní papír, kapesníčky a vlhčené ubrousky. Oceníte i osvěžující spreje s vůní. Často jsou na festivalech hygienické podmínky otřesné a všechno toto vám je může trochu zpříjemnit. Na některých festivalech fungují i sprchy, tudíž si sebou můžete přibalit šampon a sprchový gel, stačit vám ale budou již zmíněné vlhčené ubrousky na tělo či na odličování. Pokud nemáte mezi přáteli festivalové příznivce, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi na festival rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store