Co zajímavého vás čeká na přelomu února a března? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Co zajímavého vás čeká na přelomu února a března?

I když mrzne, až praští, sluneční paprsky si k nám znovu nacházejí svou cestu. Začínáte mít zase chuť někam vyrazit, pobavit se a užít si trochu legrace? V dnešním článku vám přinášíme tipy na to, na jaké akce vyrazit na přelomu února a března. 

Medvědi mají svátek

Rádi navštěvujete zoologické zahrady? V tom případě pro vás máme tip na výlet do Brna, kde od 24.-27. února probíhá připomenutí Mezinárodního dne ledních medvědů. Ano i ti mají svůj den, který by nám měl připomínat ohleduplnost k naší matičce zemi, jelikož změny klimatu způsobené námi, lidmi, silně ovlivňují život těchto zvířat. V zoologické zahradě v Brně si k tomuto dnu připravili mnoho soutěží a stezku prověřující vaše znalosti. K dispozici bude i promítání videí o ledních medvědech, která by měla především poučit. Nebude chybět ani komentované krmení medvědů. Tato událost je vhodná pro rodiče s dětmi, jelikož děti si mohou užít soutěží a stezky.

Na Matějskou!

Je to tady! Již znovu vypukla Matějská pouť v Praze. Pouť můžete navštívit v areálu Výstaviště Praha, a to až do 15. dubna tohoto roku. Těšit se můžete na tradiční atrakce, ale i i nové zahraniční lákadla. Tuto akci milují děti, ale také dospělí, kteří touží po adrenalinu či po vystřelené růži z papíru. A na co se můžete těšit? Nechybí horská dráha, strašidelný zámek, dům smíchu, centrifuga, kolotoče, houpačky, houpací lodě, skákací hrady a střelnice. Užívat si na Matějské pouti můžete o víkendu od 10 hodin ráno do 22 hodiny večerní a zaplatíte vstup 30 Kč. V týdnu, od úterý do pátku je doba omezena od 13.00 do 21.00 a vstup je zdarma. 

Pro milovníky řemesel

Na zámku v Brandýse nad Labem bude probíhat Festival zaniklých řemesel. V průběhu víkendu 3. a 4. března bude zámek hostit necelou stovku řemeslníků a umělců. Jste-li příznivci řemeslných technik, o tuto akci byste jistě neměli přijít. Uvidíte ukázku až 60 řemesel, ochutnat můžete jedinečné historické pokrmy uvařené v černé kuchyni. Zámecké divadlo bude určeno především pro ukázku oděvních řemeslných technik. Celý zámek bude zahalen do řemesel, a tak i ve středověkých sklepích uvidíte brašnáře, lukaře, sedláře, atd. Navštívit můžete i středověkého lékaře. Chtěli byste si také prohlédnout zámek? Žádný problém, na zámku budou probíhat prohlídky v kostýmech, díky kterým se setkáte s řadou historických osobností, které jsou svou historií spjati s tímto zámkem. Nebude chybět císař Rudolf II. či hraběnka Stradová.

Přijede i Horymír

Zajedete-li si začátkem března kousek za Prahu, můžete se seznámit s hezkou tradicí, a to přicváláním Horymíra. V sobotu 3. března totiž Horymír na svém oři přicválá do Radotína z Neumětel. Vojvoda musí vyrazit již brzy ráno, aby do Radotína dorazil kolem 4 hodiny odpolední. Vy si však můžete mezitím užívat masopustu s programem, který zde bude probíhat již od 11 hodin.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store