Drážďanský vánoční Striezelmarkt | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Drážďanský vánoční Striezelmarkt

Cítíte, že se do vás začíná pouštět vánoční nálada? Pokud ji chcete pořádně probudit, vydejte se v prosinci do Drážďan na velmi známý vánoční trh Striezelmarkt. Vyrazte nasát tu pravou vánoční atmosféru s vašimi blízkými či dobrými přáteli, nebudete litovat!

Trh s obrovskou historií i štolou

Jedná se o nejstarší vánoční trh v Německu, který letos slaví neuvěřitelných 584 let své každoroční tradice. Koná se od 28. 11. až do 24. 12. 2018 a nabízí vám neopakovatelnou atmosféru, na kterou naše tradiční vánoční trhy stačí jen těžko.

Jednou z největších atrakcí celého trhu je Štrýcl, německy Striezel, podle kterého byl celý trh také pojmenován, a to již v pozdním středověku. Jedná se o adventní pečivo, které je předchůdcem tradiční drážďanské štoly. S tou je spojená i tzv. Štolová slavnost, která se bude konat 8.12. Slavnostní koňské spřežení za sebou táhne několikatunovou a skutečně obrovskou adventní štolu od rezidenčního zámku až k pódiu na vánočním trhu. Tam je celá štola nakrájena 1,6 metru dlouhým a 12 kilogramů vážícím nožem a kusy jsou pak prodávány návštěvníkům.

Mnoho kulturních akcí

Celý market je místem, které se zaměřuje především na tradice. Nakoupit zde můžete poklady ze saských pekáren, tradiční výrobky řemeslníků z celého okolí. Najdete zde řezbářská díla, soustružené zboží, modrotisk a keramiku, perníky, adventní hvězdy, ale i textilie vyráběné tradiční metodou.

Kromě hlavního trhu je po celém městě ještě dalších deset trhů. Celé město se tak v podstatě promění na jeden obrovský vánoční trh s různými částmi, které se zaměřují na něco trochu jiného. Objevit budete moci pravý středověký trh, ale i ekologicky zaměřený trh na ulici Hauptstraße. Vše je naprosto nádherně nasvíceno a všude panuje dobrá nálada spolu s vůní svařeného vína.

Kulturní potěšení

Po celou dobu se navíc všude konají nejrůznější kulturní akce, jako vánoční výstava v Městském muzeu, které se letos bude věnovat světu hraček. Drážďanské kostely jsou rozzvučené zpěvem vánočních melodií a údery zvonů a v místní opeře bude letos možné zhlédnout pohádku o Jeníčkovi a Mařence.

Tak co? Už tu atmosféru cítíte? A pokud nemají s kým vyrazit, tak na u nás na www.mevyo.com jistě najdete vánoční nadšence, kteří s vámi rádi vyrazí. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store