Evropa v zimě aneb 9 míst, která musíte navštívit | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Evropa v zimě aneb 9 míst, která musíte navštívit

V dnešním článku vám přinášíme inspiraci pro návštěvu míst, která zvláště během zimního období stojí za to objevit. Jde o místa, která díky zimě dostávají zvláštní atmosféru a přináší výhody v podobě lyžování či jiného zimního sportu. Vyrazte na tato místa během zimy a řádně si je užijte, třeba s přáteli, které najdete zde na www.mevyo.com. A i když mnoho osob navštěvuje země Evropy většinou v letních měsících, většina lidí netuší, že zvláště během zimního období se stávají doslova magickými. 

Innsbruck, Rakousko

Během zimního období stojí za to navštívit Innsbruck v Rakousku. Nejen, že je toto město opravdu krásné, ale brzy objevíte také velkolepost zdejších hor. Okouzlí vás alpská střediska, sportovní atmosféra a nádherná příroda. Užívat si zde můžete, lyžování, snowboarding, sáňkování a mnoho dalších aktivit. Innsbruck leží v údolí Innu, v bezprostředním podhůří Alp. Podívejte se na něj, není krásné?

Salzburg, Rakousko

Za návštěvu stojí také zimní Salzburg v Rakousku, který je jedinečný svými výhledy a kulturní atmosférou. Pokud považujete toto město během letních měsíců za krásné, během zimy vás dokonale okouzlí. Procházet se po tomto městě po břehu řeky, prohlížet si přírodní scenérii a historické budovy, to stojí za to. Staré město bylo již v roce 1996 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Berlín, Německo

Zatímco do Berlína vyráží mnoho turistů během letních měsíců, díky zimě je toto město ještě zajímavější. Procházky kolem historických částí, zalesněných parků a ulic s lehkou přikrývkou sněhu jsou skvělou zimní volbou. Oblíbenou aktivitou je procházka po Tiergartenu, berlínském parku o rozloze 210 hektarů, který se mění v krajinu divů. Je třetím největším parkem v Německu. Uvnitř parku si můžete prohlédnout Vítězný sloup. Nezapomeňte navštívit také Berlínskou zeď a Braniborskou bránu. 

Budapešť, Maďarsko

V zimě stojí za to také navštívit Budapešť, zříceniny, lázeňskou kulturu, architekturu, apod. Lázeňská kultura je zde velmi populární, i v zimních měsících si můžete užívat Budapešť s více než 125 termálními prameny. Mezi nejoblíbenější lázeňské domy patří Széchenyi, termální lázně Gellért, lázně Veli Bej a lázně Rudas.

Praha, Česká republika

Nebudeme si nic nalhávat, i zimní Praha stojí za návštěvu. V ruce šálek horkého čaje či čokolády, trdelník a roztomilé sněhové vločky. Objevovat můžete jedinečnou architekturu, pražské uličky i ranní procházky po Karlově mostě, kde nikoho nepotkáte. Praha se během zimy halí do zvláštní atmosféry, kterou stojí za to vidět. 

Frankfurt, Německo

Do Německa se z Čech dostanete poměrně snadno. Frankfurt je krásné město, malebné, jehož srdcem je Römerberg. Během zimního období zde můžete prožít mnoho zajímavých událostí. Navštivte starobylou Eschenheimerovu věž, procházejte se kolem největší botanické zahrady v Německu, užijte si také show v Alte Oper (Nejstarší operní dům).

Krakov, Polsko

Krakov je skvělou destinací, kterou stojí za to navštívit z mnoha důvodů. Pravdou je, že je finančně dostupnější než mnoho jiných západoevropských destinací. Během zimních měsíců je Krakov sice velmi chladný, ale opravdu zajímavý. Navštívit zde můžete koncentrační tábor v Osvětimi, což není pro každého, ale zajímavé to jistě je. Podívejte na náměstí Wszystkich Swietych, procházejte se po zasněženém Starém Městě, užijte si také snowboardování či lyžování v Tatrách.

Interlaken, Švýcarsko

Švýcarsko je opravdu nádhernou zemí a stojí za to ji navštívit i během zimy. Švýcarsko vám nabízí mnoho zimních středisek, ve kterých můžete vyzkoušet svůj adrenalin a užívat si krásné přírody. Dlouhé procházky podél jezera Thun nebo jezera Brienz, zimní jízdy na kajaku, horské sporty, noční sáňkování, návštěva Jungfraujoch, to vše stojí za to ve Švýcarsku vidět a vyzkoušet. 

Reykjavík, Island

Během posledních několika let cestovní ruch na Islandu prudce vzkvétá a to i pro české turisty, kteří se na Island snadno a poměrně levně dostanou letem z Prahy. I když je Island oblíbeným cílem v letních měsících, během zimy přináší jedinečné a neuvěřitelné zážitky. Například pohled na severní polární záři či jedinečnou zasněženou krajinu. Během února se můžete kochat také každoročními zimními světelnými festivaly. A co určitě navštívit na Islandu? Venkovní geotermální bazény a Imagine Peace Tower.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store