Hamping - stanování nad zemí | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Hamping - stanování nad zemí

Někteří z nás volí jako víkendovou aktivitu kempování pod stanem, které nás dostane do přírody a umožní nám vychutnat si ticho a čerstvý vzduch. Pro někoho je to naopak noční můra, stačí pomyslet na vlhký stan, nepříjemný hmyz a na to, že nás stále něco tlačí do zad.

Na trhu se však objevila revoluční novinka, díky níž všechny tyto potíže mizí. Také jste již slyšeli o nejnovějším trendu v oblasti stanování? Nazývá se "hamping" aneb stanování v houpacím stanu. Stromový stan je vyráběn jako přenosný dům na stromě a zároveň houpací síť. Jednoduše jej, pomocí úchytů, připevníte k okolním stromům a můžete kempovat.

Myšlenka závěsného stromového stanu je revoluční, ale jedná se o poměrně mladý nápad, se kterým přišli v roce 2012 dva designéři, Alex Shirley-Smith a Kirk Kircheven. Přišli se značkou Tentsile, která se zaměřuje přesně na tento druh stanů. Dva zmínění vynálezci a zakladatelé Tentsile slíbili, že v rámci své iniciativy v oblasti životního prostředí vysadí tři stromy za každý prodaný stan. Nápadu se chytly i jiné společnosti a někteří si dokonce takové stany vyrábí podomácku.

Výhody tohoto typu stanování

  • - Neomezují vás pozemní podmínky, nepřístupný terén ani žádný svah.

  • - Nemusíte se obávat žádného hmyzu ani zvířat na zemi.

  • - Necítíte chladno vystupující ze země.

  • - Pokud je vhodné počasí, můžete stan postavit i na zemi.

  • - Na trhu je celá řada barevných variant.

  • - Součástí stanu jsou i další doplňky, které vám stanování zpříjemní – síť proti hmyzu, nepromokavá vnější plachta, držák na nápoje nebo solární osvětlení.

  • - Také lze dokoupit prostor pro zavazadla či houpací síť.

Nejnovější trendy

Už jste slyšeli o závratných novinkách tohoto typu stanování? Že ne? Tak se na ně pojďte s námi podívat.

Zatímco klasický hamping se používá již delší dobu, společnost Tentsile provedla opravdovou revoluci ve stanování mezi stromy. V nedávné době firma představila přenosný závěsný dům. A společnost zašla ještě dál a představila další nové modely – Trillium je malá, stahovatelná univerzální třídílná houpací síť, v níž mohou nocovat až tři osoby. Vista je dvouvrstvý stromový stan a je největším ve své řadě. Trilogy je obrovský rodinný stan, v němž může pobývat až šest osob. Má tři oddělené ložnice a centrální část.

Výrobců stromových stanů stále přibývá a na trhu jsou k dispozici ve všech možných provedeních, od závěsných obytných koulí pro celou rodinu až po drobné stany pro jednoho. Chystáte se na dobrodružnou výpravu do divočiny? Tak tento druh kempování musíte určitě vyzkoušet. Na www.mevyo.com najdete jistě přátele, kteří toto netradiční stanování vyzkouší s vámi.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store