Hodinu od hranic aneb kam se vydat do Polska | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Hodinu od hranic aneb kam se vydat do Polska

Přemýšlíte o výletu, ale Českou republiku už máte projetou křížem krážem? Nechce se vám příliš daleko, ale rádi byste objevili něco nového? Zajeďte si jen kousek za hranice do Polska, kde na vás čeká mnoho zajímavých míst. Hodinu od hranic a budete si připadat jako v jiném světě.

Cestou do Vratislavy

Vratislav, polsky Wroclaw, byla složena českým knížetem Vratislavem v 10. století a Čechy zde moc dobře znají. Vratislav je hlavním městem Slezska. Pokud sem zavítáte, můžete se těšit na krásnou architekturu a středověký ráz. Objevit můžete ostrovy na Visle, monumentální náměstí, ale i mnohé zajímavé kláštery a kostely. 

Zajímavý Ksiaz

Obrovský zámek, který patří mezi největší stavby ve střední Evropě, to je zámek Ksiaz. Okouzlí vás svou velkolepostí, která vás jednoduše uchvátí. I když zámek původně patřil vévodovi Bolkovi, byl několikrát přestavěn, a to i počátkem 20. století. Během války měl zámek sloužit jako místo pro velitelství A. Hitlera. Zajímavé je, že v hoře pod tímto zámkem vybudovali řadu chodeb a podzemních bunkrů. Nikdy však nakonec zámek k těmto účelům nesloužil. Vy však zámek můžete navštívit, a dokonce se zde také vypsat, jelikož dnes zámek slouží také jako hotel.

 

Bloudění ve Stolových horách

Vyrazit můžete za výletem i do bludiště ve Stolových horách. Na okraji Kladské kotliny totiž leží Góry Stolowe. Ubytovat se zde můžete poblíž v lázeňském městě Polanica- Zdrój. Zavítat můžete i do lázní Kudowa-Zdrój, které jsou nedaleko a mají zde Kapli lebek. Ta je vytvořena ze 3000 lebek, které byly shromážděny během třicetileté války. 

Auschwitz

Výlet, který rozhodně není pro každého. Auschwitz byl vyhlazovacím táborem nacistů, ve kterém zemřelo více než milion osob. Pravdou je, že takovéto místo nemůže navštívit každý, ale jedná se o odkaz historie, která není zase tak vzdálenou. Padne na vás jistě deprese, smutná nálada a také hrůza ze všeho, co se zde dělo. Bezesporu nejhorší je Březinka, kde je rampa, která sloužila Židům jako cesta do plynových komor. 

Krakov

Do bývalého města Polska dorazíte po dálnici asi za hodinu. Krakov je krásným městem, které bylo naštěstí nedotčené válkou. Kochat se zde můžete hradem Wawel, procházet se v uličkám starého města, navštívit středověkou tržnici sukna, a to vše většinou bez davů turistů. Za návštěvu jistě stojí i čtvrť Kazimierz, která byla odděleným židovským městem. Právě zde se tak konají festivaly židovské kultury, najdete tu židovská knihkupectví, ale také synagogy a zajímavé restaurace.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store