I bobování má své kouzlo | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

I bobování má své kouzlo

Nevíte, co s nedělním odpolednem? A napadl už venku sníh? Vezměte své děti či přátelé na blízký kopec a zabobujte si. Vždyť bobování nás provází od dětství a není jediný důvod, proč bychom si ho neměli dopřávat stále. 

Návrat do dětství

Už jste zapomněli, jaké je to bobovat? Domluvte se se svými přáteli, vezměte své děti či celou rodinu na zimní bobovačku. Dvě hodiny venku na bobech jsou skvělým zimním cvičením. Provětráte se, příjemně se unavíte a užijete si spoustu legrace. Bobování či sáňkování je dalším zimním sportem, který si zamilují hlavně vaše děti. Neochuďte je o krásné zimní zážitky svou leností. 

Boby, sáňky, lopata?

Klasické sáňkování v modernější době vystřídaly boby. K bobování potřebuje plastové boby. Dnes zakoupíte už desítky druhů bobů s nejrůznějším designem. Můžete zakoupit klasiku nebo boby s volantem a pohyblivým podvozkem. Pokud jste však příznivcem starých časů, postačí vám velký pytel naplněný senem. Boby v mnoha případech nahradily plastové lopaty, plastové kruhy nebo placky připomínající surf. Je jen na vás, jaký design si vyberete pro své zimní radovánky. Boby mohou být také vhodným dárkem pod vánoční stromeček.

Vhodné oblečení 

Nezapomeňte se na zimní bobování pořádně obléknout. Vhodné je termoprádlo, které zabrání tomu, abyste měli sníh až na zádech. Delší bundu s gumovým pásem, který vás chrání před sněhem, pro děti je ideální kombinéza, ve které sice vypadají legračně, ale skvěle je ochrání před chladem. Nezapomeňte hlavně na rukavice, čepici a šálu, protože když jedete z kopce může vám být pěkná zima. 

Kam na boby a sáňky?

V Čechách existuje spousta míst, kam vyrazit za sáňkováním a bobováním. Samozřejmě, že vám stačí vyšlápnout kopec za domem a můžete ho sjíždět, ale pro opravdový sáňkařský zážitek si můžete vyjet na hory. Například ve Špindlerově Mlýně můžete sjet dráhu dlouhou čtyři kilometry, která má převýšení až 350 m. Zaplatíte zde 240 Kč za osobu a v ceně je zapůjčení saní, doprava autobusem na start a po jízdě zase cesta zpět do centra. Pokud vám přijde toto bobování drahé, můžete vyrazit na dráhu na Černou horu u Jánských Lázní, která je přibližně stejně dlouhá. Vstupné tam platit nemusíte, ale úplně zadarmo jízda také není. Na start musíte dojet lanovkou a cesta pro dospělého stojí 120 Kč, děti do 10 let za 80 Kč, saně vám zapůjčí za 230 Kč na den, ale můžete si přivézt také svoje. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store