I v České republice se můžete naučit surfovat | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

I v České republice se můžete naučit surfovat

Myslíte si, že zima je překážkou pro vodní radovánky? Rádi byste se naučili surfovat, ale nemáte možnost jet k oceánu? I v Čechách můžete během roku surfovat. Nyní existují v České republice místa, která můžete spolu s přáteli navštívit a potrénovat svou fyzičku i šikovnost. Surfovat můžete venku od jara do září v Brandýse nad Labem na umělé venkovní vlně na řece či v Praze v surf aréně. Další podrobnosti se dozvíte v dnešním článku.

Indoor surfing

Pokud toužíte ukojit svou surfařskou touhu, můžete se vydat do pražské Surf arény, která má otevřeno každý den kromě pondělí. Surfování uvnitř arény se označuje jako indoor surfing. V aréně na vás čeká surfařský simulátor, který vám má přiblížit, jaké pocity zažíváte při surfování na moři či oceánu. Jízdu si zde vyzkoušíte na speciálně tvarovaném prkně určeném k surfování. Zkusit zde můžete i tzv. bodyboarding, kdy jezdíte vleže na břiše či vkleče, to je samozřejmě jednodušší než jízda na klasickém surfu. V učení vám budou po ruce instruktoři, kteří vám před prvním surfováním vše vysvětlí.

Návštěva surf arény

Navštívíte-li Surf arénu v Praze, čekají na vás dvě hodinu nových zážitků a zábavy. Surf arénu mohou navštívit celé rodiny i s dětmi. Lepší je přijít hodinu před začátkem vaší lekce, nejdříve si projdete úvodní instruktáží, která vás uvede do tajů surfování. Následně se jen převléknete do neoprenu a jste ready na surf. Neoprenové obleky i speciální surf jsou zde zdarma k dispozici. Ve vaší surfové hodině si vyzkoušíte jízdu na surfu vleže, vkleče či ve stoje. Po vašem surfařském výkonu si můžete prohlédnout video záznam a zaměřit se na chyby, které můžete v příští návštěvě odstranit. Chcete-li si svůj záznam ze surfování odnést, nezapomeňte si sebou vzít flash disk, na který vám video nahrají. Takovou zábavu si nikdy nenechávejte jen pro sebe a pokud mezi sebou nemáte odvážlivce, kteří by s vámi vyrazili na prkno, u nás na www.mevyo.com jistě parťáky najdete.

Nové zážitky

I bez návštěvy zahraničí můžete prožít zážitek ze surfování a zdokonalit svou fyzickou kondici. Nemusíte se bát, začít můžete na bodyboardu a až později si vyzkoušet samotný surf. Díky novým projektům, které jsou inspirovány ze zahraničí vám i Česká republika dává nové možnosti, jak se naučit surfovat. Jen nesmíte zapomenout na hřejivý neopren, jinak můžete při nízkých teplotách vody promrznout na kost.

Venkovní surfování v Čechách

Pokud vás surfování uvnitř na simulátoru neláká a cítíte se už na náročnější výzvu, můžete zavítat i do Brandýsa nad Labem a zkusit surfování venku na umělé vlně, která vzniká na řece. Jde o unikátní projet, který vytvořila skupinka nadšenců již před lety. Umělá vlna funguje oproti normální vlně v oceánu velmi rozdílně. Umělá vlna vzniká vysokým průtokem vody, ale oproti přirozené vlně se nijak nehýbe. Surfař stojí na rychlém proudu vody a nemusí se bát, že mu vlna uteče. Surfování na umělé vlně je tak mnohem snazší než surfování v oceánu.

Kdy vyrazit na vlnu?

Inspirace s tímto projektem přišla ze zahraničí, kde je surfování na řekách poměrně normální. Surfovat na umělé vlně v Brandýse nad Labem můžete od května do září, a to každý den pokud je dostatečný průtok vody. Hodiny vyhrazené pro surfing jsou ve všední den od 18-20 hodin a v sobotu a v neděli od 14-16, to platí i ve svátek. Tyto hodiny jsou přímo vyhrazené pro surfování, jelikož zde v tento čas proudí největší množství vody, které vytváří umělou vlnu. V běžném provozu tento kanál slouží vodákům. I zde vám vše potřebné surfování zapůjčí, kvalitní surfy i neopreny.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store