Ideální podzimní sporty, které podpoří hubnutí | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Ideální podzimní sporty, které podpoří hubnutí

Podzim je překrásným ročním obdobím. Slunce ještě stále svítí a ohřívá nás svými paprsky, ale už nás netrápí vysokými teplotami. Podzim je také ideálním ročním obdobím pro outdoorové sporty. Jaké sporty byste si na podzim měli dopřát?

Běhání

Jaro a podzim jsou ideálními obdobími, kdy začít s běháním. Důvodem je především příznivé počasí. Běh je také ideálním sportem, při kterém celkem rychle zhubnete. Za hodinu běhu (cca 8 km) totiž můžete spálit až 720 kalorií. Jen si to představte, ráno si přivstanete a vydáte se běhat, slunce vás vítá prvními paprsky a vás čeká po doběhnutí blažený pocit a zdravá snídaně. Při běhání na podzim myslete na vhodné oblečení. Zvolte raději delší kalhoty, kvalitní běžeckou obuv a více vrstev v horní části těla. Hodit se vám může prodyšné triko s dlouhým rukávem, vesta a čelenka. Samozřejmě, že běh není vhodný pro každého, ale je skvělým prostředkem k udržení dobré fyzické kondice a zdravého těla. 

Jízda na kole

Dalším sportem, který si na podzim náležitě užijete, je jízda na kole. Vydejte se o víkendu na celodenní výlet. Skvělé je, že při jízdě na kole klouby a šlachy příliš nezatěžujete a pracujete na svalech ve spodní polovině těla. Vybrat si můžete také trasu podle toho, jak jízdu na kole zvládáte. Za hodinu běžné jízdy na kole spálíte asi 680 kalorií. Zvolte funkční příjemné oblečení, které vás ochrání před větrem. Myslete také na bezpečnost a nezapomeňte přilbu!

Kolečkové brusle

Tento sport si našel také množství příznivců. Během jízdy na kolečkových bruslích totiž účinně posilujete nohy a hýždě, ale i horní polovinu těla. Jízda na kolečkových bruslích je také příznivá pro zdraví kardiovaskulárního systému. Za hodinu jízdy na kolečkových bruslích spálíte přibližně 400 kalorií. Vybírejte si však vhodnou trasu a oblečení, nezapomeňte na chrániče na dlaně, lokty a kolena. 

Turistika

Dokonalé výšlapy zažijete právě na podzim, kdy se příroda zbarvuje do pestré palety a slunce vás příjemně zahřeje. Turistika a tedy chůze je skvělým sportem, který je zdravý a vlastně naprosto levnou záležitostí. Chodit můžete kdekoliv a kdykoliv a potřebujete k tomu především kvalitní obuv. Za hodinu chůze spálíte přibližně 400 kalorií, pokud půjdete chůzí rychlejší, může to být i 600 kalorií. Pobyt v přírodě je navíc velmi prospěšný nejen pro vaše fyzické zdraví, ale také duševní. Objevte nová zákoutí České republiky dříve, než začne zima.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store