Jak být spontánní? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak být spontánní?

Obklopuje vás nuda a všední dny, kdy se neděje nic zajímavého? Vymlouváte se na to, že mate mnoho povinností, těžkou školu či práci? Ale co když problém netkví v povinnostech, ale ve vás?

Zkusili jste za poslední dobu udělat něco spontánního? Místo běžné cesty do práce vystoupit o zastávku dříve, projít se a užívat si krás okolí. Samy si ostříhat vlasy a nabarvit na jinou barvu. Nebo tancovat a zpívat si kdykoliv a kdekoliv? Pro každého je definice slova spontánní trochu jiná, ale všichni se shodneme na tom, že je to vybočení od našeho běžného života a dělání něčeho nevšedníhoí. Nebojme se toho, je to více než povznášející pocit! A to co si o vás myslí jiní vám může být jedno!

 

Spontánní lidi

Množstvím možností a informací začínáme být deformovaní. Místo toho, abychom se novým věcem otevřeli, tak se před nimi spíše uzavíráme. Máme strach z neúspěchu a kritiky. Naše nechtění riskovat může pramenit z nízkého sebevědomí. Na to se ale vykašleme, hoďme všechny obavy za hlavu a pojďme udělat něco, co jsme ještě nikdy nezkusili! Protože život máme jen jeden a byla by škoda nevyužít všechny ty možnosti, které se nám servírují na zlatém podnosu.

Pokud tyto možnosti nevyzkoušíme, jsou naše životy jednotvárné a my si pořád říkáme, ať přijde změna, ať se něco stane. Ale nestane se nic, dokud něco neuděláme my sami. Nemusí to být nic velkého ani světoborného. Stačí málo, aby se v našem těle rozšířil pocit štěstí z naší vlastní odvážnosti a z nové zkušenosti. Na stáří totiž člověk nejvíce lituje těch věcí, co neudělal. Je jedno, pokud se něco nevydaří, protože důležité je, že jsme to zkusili.

spontanni

Pokud máte své oblíbené koníčky a myslíte si, že vás nic jiného nebude bavit, jste na omylu! Důležité je brát téměř jakoukoliv nabídku, jaká vám přijde do cesty. Co takové kurzy vaření a italská kuchyně? Že to není nic pro vás? Ale třeba zrovna na takovém místě se můžete seznámit se zajímavými lidmi, které vás dovedou k dalším akcím, které si zamilujete.  Je pohodlnější odsuzovat věci hned od začátku, ale pokud bychom to tak dělali se vším, nic bychom v životě neprožili.

Anebo takový flyboarding , při kterém se vznášíte nad vodou, potápíte se a skáčete znovu a znovu nad hladinu jako delfíni, adrenalin se vám proudí v žilách a vy se cítíte volní jako ptáci. A pokud je na vás tato adrenalinová novinka až moc, tak pro začátek postačí jakákoliv jiná akce nebo nový sport, který vám pomůže k tomu, abyste vybočili ze všedního života a otevřeli se novým zážitkům a možnostem.

Pokud se vám naskytne jakákoliv příležitost v životě a vy budete váhat, radíme vám, popadněte příležitost za pačesy a dejte tomu šanci! Je lepší to vyzkoušet než se celý život utápět v otázce co kdyby…

Jste připraveni na nové zážitky a poznávání nových lidí, jste připraveni být spontánní? Tak pojďte do toho! Začít můžete hned u nás na www.mevyo.com.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store