Jak být šťastnější v roce 2019? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak být šťastnější v roce 2019?

Se začátkem nového roku vždy nastává čas, kdy přemýšlíme o tom, jaký byl náš minulý rok a máme šanci započít rok nový jinak. Mnohdy se nám to hned nepodaří, ale pokud si to opravdu budete přát, může být pro vás rok 2019 rokem, kdy bude všechno jinak. Důležité ale je, že všechno je v tomto případě jen a jen na vás.

Stanovte si jasné cíle

Klíčové je, abyste si uměli stanovit jasné cíle. Nejde jen o to, že si řeknete: "Letos se naučím anglicky.", ale ani nevíte, do kdy, zda na to budete mít finance a čas. Stanovte si reální cíle, krátkodobé, ale také dlouhodobé, aby byly skutečně splnitelné. Například cíl: Chci tento rok zvládnout maturitu, odcestovat do Itálie a projet na kole Slovinsko jsou realizovatelné jen tehdy, pokud s nimi promyslíte i kdy přesně to uděláte, kolik na to budete potřebovat peněz a zda vám tyto cíle opravdu stojí za to. Začněte tím, že si na papír napíšete 5 cílů, které byste tento rok chtěli zvládnout a napište si k nim veškeré potřebné úkony, které byste museli udělat. A až poté se rozhodněte, zda jsou tyto cíle opravdu reálnými. Díky stanoveným cílům, si budete vědět rady, čeho se celý rok držet a na konci roku budete šťastnými, že jste je zvládli vyplnit. Taková strategie je však spíše pro organizované typy lidí. 

Buďte více s rodinou a přáteli

Abyste byli v roce 2019 šťastnějšími, nemusí vám stačit jen stanové cíle, i když jejich součástí mohou být i následující body. Snažte se trávit více času se svou rodinnou a přáteli. Sociální podpora ve smyslu styku s ostatními lidmi je pro vaše celkové duševní zdraví nesmírně důležitá. Vždyť právě rodina je pro nás základním okruhem osob, ale také blízcí přátelé, s kterými zažijeme to, co s nikým jiným. Udržujte si proto zdravé přátelské vztahy s vašimi blízkými a rodinou. Zvláště ve stáří poznáte, jak moc je toto důležité. 

Dopřejte si koníčky

Stále si slibujete, že začnete sportovat, hrát na hudební nástroj nebo zahradničit? Pokud už dlouho přemýšlíte nad tím, že byste chtěli mít svůj koníček, začněte s plněním tohoto přání hned. Vyberte si, co přesně by vás bavilo a pusťte se do toho. Pokud to nezkusíte, budete později litovat, že jste si žádný pořádný koníček nenašli. Myslete u zálib také na to, že žádný učený z nebe nespadl a vše vám nemusí jít hned. Důležité je vydržet! Poté budete mít ze svých zálib opravdovou radost.

Splňte si přání

Rok 2019 je rokem, kdy si můžete splnit vaše přání, asi jako jakýkoliv jiný rok. Je na vás, zda si svá tajná přání začnete plnit, či zda si je uchováte jako přání, která se vám nikdy nesplní. Rádi byste letěli na Island, potápěli se, ochutnali kulajdu, projeli se na kole v Amsterdamu? Ať je vaše přání jakékoliv, jeho splnění záleží jen a jen na vás. Pusťte se tento rok do plnění vašich přání. Lepší je začít dříve a plnit si přání, ať už jsou jakákoliv, postupně. Budete mít z plnění přání velkou radost a poznáte, že to vás dělá šťastnějšími. Vždy záleží na velikosti daného přání a toho, kolik financí do něj můžete investovat, některá chtějí dlouhodobější plánování, jiná si stihnete splnit velmi snadno. 

Naučte se být šťastní sami se sebou

Nic není důležitějšího než to, abyste byli šťastní a spokojení s tím, co máte. Pokud se budete stále trápit svým životem, finanční situací, možnostmi apod., nikdy se z tohoto kolotoče nedostanete a můžete se dostat do pěkně hluboké deprese. Naučte se vážit si svého života a věcí, které máte. Pocit smíření vám přinese pozitivní náladu, lepší pohled na svět a tím i lepší začátek při pouštění se do nových výzev. To, že budete myslet negativně, padat do depresí a jen se trápit, ničemu nepomůže. Potřebujete se vyrovnat s tím, co máte a začít pracovat na novém přístupu k životu a postupných změnách. Buďte šťastnějšími v roce 2019 s novým pohledem na váš život. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store