Jak dosáhnout vnitřní spokojenosti? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak dosáhnout vnitřní spokojenosti?

Cítíte se už dlouhodobě ve svém životě nespokojeně? Pocity štěstí prožíváte jen výjimečně a máte pocit, že je potřeba ve vašem životě něco změnit? To, zda jsme šťastní a spokojení závisí především na našem přístupu k životu. Spokojení můžete být kdekoliv, pokud se naučíte jinak přemýšlet. Řešením však může být i změna, o které již dlouho přemýšlíte. 

Vnitřní spokojenost

V jakých chvílích opravdu cítíte vnitřní spokojenost a radost? Když jste venku na procházce, se svou rodinou nebo když si jdete sami zaběhat? Myslete na to, že vnitřní spokojenost je jen o vás a o vaší mysli. Vnější svět nás každodenně obklopuje, ale je jen na nás, jak se jím necháme pohltit a budeme ho brát. Například, pokud budete žít v Praze, kde je množství lidí, spoustu ruchu a jen omezený přístup k přírodě, můžete být nespokojeními, pokud jste spíše přírodní typ, který má rád klid a spíše život v obklopení méně osob. Máte dvě možnosti, buď se přestěhujete a svůj život změníte nebo se naučíte žít spokojeně v tom prostředí, v jakém jste. 

Nestavte si kolem sebe hradby

Pokud se smíříte se svým životním stavem, který například nemůžete ze dne na den změnit, přijmete sebe a svůj život takový, jaký je a budete se na něj dívat pozitivníma očima, můžete mnohé změnit. Nestavte si kolem sebe negativní hradby a zkuste život brát takový, jaký je, často vám to usnadní mnoho smutných dní a pochmurných myšlenek. Berte váš život s radostí. I když bydlíte v malém domě na vesnici nebo v panelákovém bytě, naučte se najít vždy pozitiva na vašem žití. Vždyť ne každý může mít dům, ne každý může pracovat, kupovat si denně čerstvé jídlo nebo trávit čas venku na zahrádce. Nesnažte se porovnávat s ostatními, ale jen přemýšlejte o tom, co všechno krásného v životě máte, na co často zapomínáme. 

Změna?

Avšak někdy, i když se snažíme brát náš život takový, jaký je, potřebujeme více změnu než smíření. Musíte si hned na začátku vaší "cesty" říct, zda je pro vás možnost nějaké změny, pokud jste nespokojení. Ať už je to v podobě změny bydlení, partnera, práce, stravování, pořízení psa, apod. Je ta změna ku prospěchu nebo jen útěkem, ve kterém budete stále nespokojeni? Někdy je změna to, co přinese pozitivní myšlení a vnitřní spokojenost, ale primárně ji musíte hledat ve změně vašeho myšlení, v přijetí sebe sama a vašeho života. Vždyť je krásný a je jen náš. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store