Jak najít parťáky na sport? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak najít parťáky na sport?

Rádi sportujete, jezdíte na kole, běháte či lezete po stěně? Jste však na sportovní aktivity sami, protože váš partner není milovník sportu nebo prostě jen zrovna nemáte s kým vyrazit? Cvičit s parťákem je vždy výzva, navzájem se můžete motivovat, poradit si a hlídat si správnost prováděných cviků. Díky tomu, že budete mít s novým parťákem společnou zálibu, budete se mít stále o čem bavit a nakonec se z vás mohou stát dokonce i přátelé. 

Sport a já

Před hledáním parťáka na sportovní aktivity si řekněte, jaký sport vás opravdu baví, jaký byste chtěli provozovat s novým parťákem. Skvělým sportem pro více osob je například běhání, jízda na kole, kolektivní cvičení (jóga, pilates, TRX) či posilování ve fitness. Najít můžete nejen jednoho parťáka, ale více nových přátel, kteří s vámi jako velká skupina vyrazí na kolo nebo na cvičení jógy. 

Hledám parťáky

Ať už je důvodem toho, že nemáte parťáky, kteří by s vámi vyrazili sportovat to, že bydlíte na vesnici, nemáte žádné sportovní typy kamarádů či váš partner jednoduše na sport není, je několik možností, jak přátele na sport najít. Možností je pro nás v dnešní době internet a sociální sítě, na kterých existují různé skupiny sdružující sportovní nadšence v různých městech či přímo náležející k některému z fitek. Zde často můžete najít nové parťáky pro své aktivity v dané lokalitě. Další možností jsou sportovní seznamky, které však bývají často anonymní. Jednoho parťáka či více určitě najdete na stránkách www.mevyo.com, která vám pomáhá najít parťáky pro své aktivity. Je skvělou možností, jak společně s ostatními sportovat a najít aktivní osoby se společnými zájmy. Navíc je tato služba naprosto zdarma. 

Slaďte časové možnosti a místo

Pokud najdete někoho, kdo s vámi rád sportovat vyrazí, domluvte se na místě, kde budete sportovat, na konkrétní stezce, kde budete běhat, fitku či místu společného cvičení. Pro všechny osoby by mělo být místo blízké a dobře přístupné. Někdy bývá problém právě v tom, že pro jednoho je fitku blízko, ale pro druhého velmi daleko. Zkuste najít kompromis v podobě místa na půli cesty od vás i od nového parťáka. Vyhnete se dohadům a možným nepříjemnostem. Po chvíli by vám totiž dojíždějí mohlo začít vadit a stát se důvodem, proč byste se společným sportováním chtěli přestat. S novým parťákem či parťáky se také dohodněte na čase. To může být také další problém, jelikož každá osoba pracuje v jiném časovém rozmezí, na směny či má po práci jiné povinnosti. Časové sladění bývá nejtěžší. Nejlepší však je, když si určíte jeden či dva pravidelné časy, ve kterých se budete pravidelně každý týden setkávat. 

První setkání 

I při cvičení a sportu je důležité, aby byl parťák na stejné vlně jako vy. Vy můžete být klidný běžec, který si rád dopřeje na konci běhu posilování, váš nový parťák však může být vytrvalec, který spíš dbá na dlouhém běhu bez přestávek a posilování. Řekněte si již během prvních konverzací, jak vás přesně baví cvičit a sportovat. Můžete si i před prvním cvičením zajít na kávu, víno či procházku. Poprvé se však můžete vidět až při sportování, což je v pořádku, pokud si předem řeknete, jak rádi sportujete. Důležité je, aby si parťáci sedli nejen sportovně, ale také duševně. Sportovně podobná úroveň by však měla být dodržena, aby se jeden neuhnal a druhý se nenudil. I když může být hledání parťáka náročnější, nevzdávejte to dříve, než to zkusíte. Štěstí přeje odvážným!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store