Jak nejlépe trávit volný čas | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak nejlépe trávit volný čas

Znáte to, po celodenním nasazení a náročné práci, padnete doma v obýváku na sedačku a hned saháte po ovladači, abyste alespoň na chvíli přišli na jiné myšlenky. K tomu si často ještě hledáte něco na internetu neboť v televizi zas nic nedávají. Je to ale ten správný odpočinek po celodenním koukání do počítače? Samozřejmě že ne, ale vy se cítíte natolik vyčerpáni, že na jiný druh odpočinku nemáte ani pomyšlení. Ještě abychom šli po náročném dni někam cvičit nebo mezi lidi, když toužíme po chvilce klidu.

Výlet v přírodě Nechcete ale snad strávit ckelé dny v práci a večery trávit u televize. Co bychom pak z toho života měli? Proto je dobré využít náš volný čas naplno. Pokud sedíme celý den v práci, chtělo by to dělat ve volném času něco akčního. Pokud vás baví sportovat, tak je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Odpočinete si psychicky a vaše tělo se regeneruje i po fyzické stránce. Každý pohyb, jakoby zázrakem, způsobuje, že stres opadá a do unaveného těla se pomalu, ale jistě vrací životodárná energie. I přes namáhavost a fyzickou náročnost má sport velmi dobrý vliv na psychiku člověka.

Pokud ale nejste příznivcem sportovních aktivit, stačí, jen když se půjdete projít do přírody namísto posezení u piva v hospodě. Sport nebo jen vycházky nám pomáhají utužovat zdraví, být ve formě a vyčistit si mysl od každodenních problémů. Ať už chodíme rádi do divadla, na koncerty či preferujeme sběratelství, je potřeba naše koníčky zařadit do každodenního života.

Co je, ale mnohem důležitější je to, že zapomínáme, že jsme vzešli z přírody a od přírody se více odchylujeme. Stále někam spěcháme a stále si stěžujeme, že máme málo času. Pěšky chodíme velmi zřídka, většinu našeho času trávíme u počítače či před televizí – spousta lidí nemá žádné záliby. Na výlet, místo do přírody, se vydáváme čím dál častěji do obchodních center. Čerstvý vzduch je velice podceňovaný a my se mu téměř vyhýbáme. Potom je ale náš mozek málo okysličovaný, nejsme schopni pořádně přemýšlet a nedaří se nám pak ani v práci.

Velké pracovní nasazení, děti, rodina, domácnost, to dokáže člověka leckdy řádně vyčerpat. A proto je umění vysadit, odpočinout si, pobavit se s přáteli, či jakkoli aktivně nebo požitkářsky trávit volný čas. Vždyť hlavním předpokladem pro další fungování našeho těla je čistá hlava a vyrovnanost.  Na to nikdy nezapomínejte a až zas přijdete domů z práce naprosto vyčerpáni, seberte posledních pár sil, co v sobě ještě máte a vyrazte klidně i na menší procházku do přírody. Uvidíte, že vám bude hned líp!

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store