Jak připravit dokonalou vánoční výzdobu | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak připravit dokonalou vánoční výzdobu

Předvánoční shon je již v plném proudu a je na čase vše vyzdobit a vykouzlit vánoční atmosféru. Jakou vánoční výzdobu však preferujete? Vsázíte raději na klasiku v podobě slaměných ozdobiček, sušeného ovoce, oříšků, tmavých barev nebo preferujete moderní styl skleněných koulí, bílých ozdob a zlatých doplňků? Podívejte se s námi, jak vykouzlit dokonalou vánoční výzdobu. 

Vánoční stromeček

Na začátku vašeho dekorování potřebujete vědět, v jakém stylu bude celá vaše vánoční výzdoba, zda to bude osvědčená klasika, přírodní ladění, moderní, luxusní či umělecká výzdoba. Snažte si na začátku určit tři základní barvy, zda to bude červená, bílá a stříbrná, zelená, červená a zlatá, hnědá, zelená a bílá, apod. Do nich poté slaďte celý interiér. V tomto ladění především ozdobte svůj stromeček, který je základním kamenem této výzdoby. Nesnažte se vánoční dekoraci překombinovávat, z příjemné atmosféry by se totiž mohl stát barevný kýč. Nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása. 

Ozdobte každý kout

Aby byl váš dům či byt opravdu dokonale vyzdoben, nezapomeňte na žádný prázdný kout. Celý dům by měl být vyzdoben zelenými větývkami, stužkami, ozdobnými světýlky, nasušeným ovocem či ořechy, použít můžete i umělé kožešinky či to, co vám dopřeje příroda, šišky, kousky dřeva, kamínky, apod. Nebojte se použít doma vyrobené dekorace, které si můžete se svými dětmi vyrobit v předvánočních odpoledních. 

 

Moderní výzdoba

Velmi populárními se v poslední době staly geometrické tvary, které se pojí se skandinávský stylem. Pokud ho máte rádi, můžete si v jeho stylu vyzdobit svou domácnost. Sehnat se dají nejen svíčky, ozdobičky na stromeček, ale také polštářky, prostírání, apod. Vyzkoušejte svou starší výzdobu vyměnit za moderní prvky, které se dají doplnit i klasickými dekoracemi. 

Vhodné dekorace

Kromě přírodnin, o kterých jsme se již zmínili výše (šišky, březové větve, smrkové větvičky,) můžete k dekoraci použít například krabičky, které zabalíte jako dárky a rozmístíte je ve svém interiéru. Skvělou dekorací, se kterou si můžete pohrát je papír. Vystřihejte si zlaté hvězdičky a zavěste je na vlasci ve vašem domově. Nezapomeňte ani na svíčky, které stačí umístit do zavařovaček, které můžete ozdobit přírodním provázkem či nalepit na ni hvězdičky, skořici či smrkovou větývku. 

Štědrovečerní stůl

Vánoční výzdoba nesmí chybět ani na vašem slavnostním stole. Slaďte dekoraci vašeho stolu se zbytkem interiéru. Velmi moderní je použít zelené větývky i na stůl a sladit je s dřevěným prostíráním vyrobeným z koleček dřeva, doplňte o ubrousek z přírodní látky a do talířů vložte skořici a zelenou větývku se vzkazem či přáním. Nezapomeňte vložit šupinku pod talíř. 

Vintage styl

Paradoxně se moderním stává to, co je již pěkně staré. Vrací se tzv. vintage styl. Ten vám dovoluje použít staré nádobí a ozdoby po babičce. Vintage styl vás vrátí do starých dnů, ale navodí nádhernou atmosféru. Navíc vintage dekorace a nádobí můžete nakupovat po bazarech a různých burzách. Nejenže ušetříte, ale vaše vánoční dekorace bude jedinečným unikátem. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store