Jak připravit správnou halloweenskou party | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak připravit správnou halloweenskou party

Chystáte na přípravu halloweenské party? A nevíte, co přesně by vám na halloweena nemělo chybět? Mrkněte se dnes s námi na to, co vaše hosty pořádně vyděsí, potěší a možná i znechutí, což je na halloweenské party naprosto běžné, ba dokonce vítané. 

Venkovní dekorace

To, co by mělo upoutat vaše hosty na první pohled, je venkovní dekorace. Ideálem, který vládne v USA, je naprostá přeměna vašeho domova, ať už je to byt či dům, na strašidelný dům. Vystrojte svůj dům tak, že se ho děti z okolí budou bát a vy možná, až půjdete večer z nákupu, také. K venkovní výzdobě vám poslouží světla, vydlabané dýně se svíčkami, které se večer mihotají, náhrobky, které můžete snadno vyrobit z polystyrenu, umělé pavoučí sítě, mumie, kostlivci, černé kočky, pavouci a netopýři. Atmosféru dotvoří spadané listí okolo vašeho domu. 

Vydlabané dýně

Na žádné halloweenské party nesmí chybět vydlabané dýně. S těmi vám mohou pomoci vaše děti, pro které to bude skvělá odpolední zábava. V tomto směru se fantasii meze nekladou a vám může klidně vzniknout dýně, která vypadá jako maska vřískotu, znak batmana či kočka Šklíba. Čím víc dýní, tím lépe, ať už je to v interiéru či venku. Dýně je totiž typickým znakem podzimu i halloweeenu.

Halloweenské menu

Na party samozřejmě nemůže chybě to správné občerstvení, které svým vzhledem jedlíky spíše odláká a vyděsí. Servírovat můžete krvavé prstíčky, kousky kůže, gumové zuby, oči, pavoučí dortíky, dýňové cupcaky, melounové hlavy plněné ovocem, atd. Jídlo by mělo vyhlížet především mrtvolně a trochu nechutně. Výhodou je, že vám toho poměrně dost zbude, což je v tomto případě známka úspěchu.

 

Krvavé nápoje

Chybět mi neměly ani vhodné nápoje, jako je bloody mary pro dospělé, jahodová šťáva, rajčatový džus pro děti, čím více krvavě nápoje budou vyhlížet, tím lépe. Skleničky můžete ozdobit cukrem, pavoučími sítěmi či kapkami krve. Krvavou barvu vám velmi snadno vykouzlí potravinářské barvivo.

 

Vnitřní dekorace

S čím si opravdu můžete vyhrát, je vnitřní dekorace vašeho domu. Pořádáte-li halloweenskou party, přeměňte váš domov na strašidelné doupě s ponurým osvětlením, pavučinami, tajemnými skrýšemi, kostlivci ve skříni a překvapeními, která nikdo z přátel nebude čekat. Mrtvoly by se doslova měly válet po celém vašem domě. 

Halloweenské sladkosti 

Na halloweena se prodávají také speciální sladkosti ve tvaru očí, uší, zubů, prstů, nosů, apod. Tyto sladkosti jsou určeny pro děti, které na halooweena chodí koledovat. Sladkosti by ve vašem pohoštění určitě chybět neměly.

Děsivé masky

K halloweenu neodmyslitelně patří masky, které mají nejen návštěvníci vašeho strašidelné domu, ale také vy. Svou masku byste měli ladit do celého konceptu vaší strašidelné výzdoby. Pokud máte dům plný dýní a vytvořili jste si tak trochu dýňovou oázu, převlečte se klidně za dýni. Pokud je váš dům laděn spíše do mrtvolného rázu, běžte převlečeni za mumie či chodící mrtvolu. 

Světla a pavučiny

Celou atmosféru skvěle dotváří především ponuré osvětlení, které skvěle vystihují svíčky či jemně blikající světla. Dopřejte vaší  výzdobě i dostatek pavučin. Vždyť pavouk, kočka a netopýr jsou zvířata, která jsou pro halloween typická.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store