Jak se nebát výzev? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak se nebát výzev?

Máte problémem chytnou se životních výzev? Zahlcuje vás strach, obavy a nejistota? Během života vás může potkat mnoho pracovních, osobních, ale i dalších výzev, které pro vás mohou znamenat příjemnou změnu či posun o krok dál. Jste-li neustále zahlceni strachem a bojíte se chytit se nové šance, můžete svému životu zbytečně škodit a dělat si ho složitějším. Jak se chytit novou výzvu za pačesy?

Bojíte se?

S příchodem životní výzvy se dostavuje také strach ze změny. Vždyť výzva je pro nás krokem stranou z našeho normálu. Výzvy mohou přicházet vážné životní, například týkající se odstěhování, potomků či stavby domu, apod. Často se setkáváme také s výzvami pracovními spojenými se změnou práce, povýšením či týkající se dosavadní práce. Výzva však může přijít i v podobě nového stravování, objevování nových míst či překonání dosavadních mantinelů. Výzva je změnou, je posunem dál. Proto se jí tolik bojíme. Myslete však na to, že strach je jen projevem vaší lenosti. Jsme v podstatě líní posunout se dál, nechce se nám řešit další problémy, přemýšlet a zatěžovat se. Lenost vám však spokojenost a posun nepřinese. Navíc vždy myslete na to, že kolem sebe máte podporu v podobě rodiny, přátel a kamarádů, kteří vás ve změně podpoří a podrží vás.

Rozmyslete se

Pokud vám do života vstoupí výzva, přemýšlejte a zvažujte pro a proti. Co když přijmu novou práci, kde budu mít lepší finanční ohodnocení, ale budu muset dojíždět. Změna se vám totiž vždy nemusí vyplatit, ale je důležité nad ní přemýšlet. Některé výzvy však nelze nepřijmout a to, že je necháte uplynout, je třeba jen vaší leností. Pokud vás kamarádka pozve na prázdniny do zahraničí, kde u ní můžete bydlet, odpočinout si a poznávat novou zemi, je důvod, proč to nepřijmout? Bojíte se, že neumíte cizí jazyk? Takový problém se vždy vyřeší rukama nohama a přívětivostí lidí. Vždyť jsme všichni lidé. Nepromarněte některé výzvy. 

Prožité výzvy

Někdy se ve vašem životě jako náhodou stanou věci, které potřebujete a chcete zdolat. Například máte paniku ze zubaře, nechodíte k němu a nikdo by vás k němu nepřinutil jít. Až jeden den, kdy vás šíleně rozbolí zub a vy k zubaři jednoduše musíte. Po návštěvě zjistíte, že zubař příjemný, aplikoval injekci proti bolesti a celý zákrok byl v pořádku. A od té doby chodíte k zubaři rádi a pravidelně. Takto jste zdolali výzvu "jít k zubaři", protože jste museli. Popřemýšlejte nad výzvami, které v životě máte a zdolejte je či si je náležitě užijte. Berte život jako výzvu, kterou máte jen jednou a ve stáří můžete jen litovat, že jste ze strachu nevyzkoušeli mnohé činnosti a lépe nežili svůj život.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store