Jak se připravit na Silvestra | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak se připravit na Silvestra

Zítra v tento čas se již pravděpodobně budete pečlivě připravovat na poslední den v roce 2017. Celý rok jsme prožili a vždy si říkáme, jak ten čas utekl. Zkusme si v duchu spíše sesumírovat, co jsme za dosavadní rok dokázali a na co můžeme být pyšní, jistě se něco najde. A jak se na tento poslední den v roce správně připravit?

Jak budete slavit?

Každý z nás je jedinečná osoba a i když máme občas představu, že všichni lidé tráví Silvestra doma u televize, na diskotéce nebo domácí party, nemusí tomu vůbec tak být. Každý z nás si může určit, jak poslední den v roce oslaví. Vyměňte rodinou party za herní maraton s dobrým vínem a jídlem, udělejte si z posledního dne roku vařící tradici, kdy se sejdete společně s rodinou a uvaříte si večeři, vyrazte na blízký kopec a zažijte dobrodružství s jedinečným výhledem. Možností, jak strávit Silvestra je nespočet. Proč nezkusit něco nového? Pokud zatím nemáte parťáka, s kterým byste na takové dobrodružství vyrazili, naše stránky www.mevyo.com vám jistě pomohou.

Co by vám nemělo chybět?

Ať už poleze na zasněžený kopec nebo budete sedět doma v obýváku, jistě by vám nemělo chybět šampaňské, které se stalo tradičním nápojem při oslavách posledního dne roku. Poslední den roku by totiž měl symbolizovat chaos, který přichází před zrozením nového, proto oslavy, alkohol a hlučné rachejtle. Pokud pořádáte domácí party, nezapomeňte na pestré občerstvení, chlebíčky, různé druhy alkoholu, ale i nápojů nealkoholických. Zkuste také připravit netradiční občerstvení, třeba zdravější, které strávníky již připraví na novoroční šok po stoupnutí na váhu. 

Sumírování starého roku

S koncem roku nás přepadají chmury, podobně jako na den našich narozenin. Sumírujeme v hlavě, co jsme za uplynulí rok dokázali, zvládli a překonali, což se nám může zdát na první pohled málo. Zkuste si napsat seznam, toho, co se vám za daný rok povedlo či jen to z čeho máte radost. Jistě najdete spoustu věcí a událostí, které za to stály. Představte si také, že váš život nejsou jen po sobě jdoucí roky, ale je to čas, který máte na život a měřit ho na roky se může zdát vlastně úplně zbytečné. 

Novoroční předsevzetí

Oblíbená jsou také na konci roku tzv. novoroční předsevzetí. Ta nám slouží jako motivace a cíle, které chceme v následujícím roce splnit. Mohou vám v prvních dnech roku pomoci, ale brzy vyšumí a zmizí, jak pára nad hrncem. Snažte se spíše rozvíjet činnosti, se kterými jste již začali tento rok a netlačte příliš na pilu, čím více se do cvičení, čtení, běhání budete nutit, tím více se odradíte. Začněte pozvolna a zařaďte činnosti do svého života nejen jako cíl novoročního předsevzetí. 

Novoroční polibek

S odzvoněním dvanácté přichází také novoroční polibek, první v Novém roce. Co se stane, když ho nebudu mít komu dát? Naprosto nic, darujte hubana svému bratrovi, mamince či tatínkovi. Netrapte se tím, že zatím nemáte partnera, s kterým byste chtěli trávit Silvestra. Neztrácejte hlavu, vždyť život je ještě před vámi. 

Čtyřnozí členové rodiny

I když rachejtle a ohňostroj k Silvestru neodmyslitelně patří, myslete na čtyřnohé členy různých rodin, kteří doslova trpí. Mnozí psi a kočky mají ze zvuku ohňostroje nesmírný strach a mnoho z nich je během posledního dne roku ohroženo na životě, zvláště starší psi a kočky, koťátka a štěňátka. Zkuste pro tento rok omezit alespoň počet rachejtlí, které vydávají jen nepříjemný zvuk. Ať i naši čtyřnozí přátelé mají hezký Nový rok. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store