Jak se správně motivovat | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak se správně motivovat

Máte spoustu snů, plánů a nápadů, které byste rádi prožili, uskutečnili a vyzkoušeli? Ztrácíte motivaci po prvních pokusech a nejste vytrvalí? Chybou může být nedostatečná vnitřní motivace, špatně stanovené cíle či malá sebedůvěra. Věřte sami v sebe a motivujte se ke splnění svých snů.

Vnitřní motivace

Motivace je velmi silná hnací síla, která může mít vnější nebo vnitřní odůvodnění. Chcete si například přečíst knihu, naučit se správně cvičit jógu nebo zpívat, protože vás to baví a chtěli byste to umět. Někdy však může mít motivace i vnější ráz, který zastupuje například povýšení v práci, hubenější tělo nebo učení se nového jazyka. Každá motivace však musí vycházet z nás, z naší snahy a naší touhy, ať už je důvod jakýkoliv.

Stanovte si jasné cíle

Na začátku vaší cesty stojí stanovení jasných cílů, které se dají splnit. Pokud si budete přát vlastnit Mcdonald nebo se stát americkým prezidentem, pravděpodobně neuspějete. Pokud si však přejete rozjet vlastní podnik, cestovat, naučit se řídit traktor, nic vám v tom nebrání. Stanovte si splnitelné cíle a cíle, které jsou jasné. Řekněte si například, že do následujícího týdne si přečtete knihu, na kterou myslíte už pěkně dlouho. Pokud však víte, že budete mít následující týden mnoho práce a na knihu vám nezbude čas, tento úkol si nestanovujte. Myslete na vaše sny a přání jako na splnitelné, ale myslete realisticky. 

Každodenní motivace

Pokud něco opravdu chcete, můžete toho dosáhnout. Potřebujete však podporu dostatečné motivace. Svěřte se svými cíli a sny svým blízkým a dopřejte si jejich podporu. Motivovat se můžete různými způsoby. Vyvěste si doma obrázky svého vysněného auta, dejte si ho v práci na pracovní desku, spořič obrazovky a zajímejte se o svůj cíl. Vyvěste si motivační citát na zeď a přečtěte si ho vždy, když odcházíte z domova. Motivovat vás mohou různé obrazy, nápisy na polštářích, zdech nábytku, apod. Svůj sen si vystavte na svůj mobilní telefon, jelikož ten máte ve své ruce opravdu často a slova vám mohou snadno připomenout, jaké jsou vaše sny, které si toužíte splnit.

Využijte příležitosti

Potká-li vás skvělá příležitost, využijte ji, i když se třeba netýká toho, co si nyní přejete. Třeba vás tato příležitost přivede k vašemu snu a vy ani nebudete vědět jak. Začnete pracovat v kavárně, získáte nové zkušenosti a seznámíte se se zajímavými lidmi, kteří pro vás mohou být netušenou cestou k vašemu nu. 

Pracujte svědomitě

Pokud něco chcete, musíte proto něco udělat. To je věta, která by vám měla znít v hlavě. Nebudete-li se opravdu snažit, pravděpodobně neuspějete, protože jste byli málo motivování, málo jste na svém cíli pracovali. Svědomitá práce se vám vyplatí a vy budete cítit, že jste pro svůj sen udělali opravdu vše, co jste mohli a měli.

Podporujte své sny

Vaše přání a sny se mohou opravdu splnit, neodhazujte své naděje do koše hned na začátku dlouhé cesty. Myslete na to, že vaše sny se opravdu mohou stát zkutečností. Vždyť existuje tolik lidí, kteří si své sny opravdu splnili a stálo to za to. Žijte své sny a splňte si svá přání, i když to třeba chvíli potrvá. Nevzdávejte to!

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store