Jak se stát optimistou? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak se stát optimistou?

Být optimisty v každé situace není úplně jednoduché. Čím starší jsme, tím více optimismus ztrácíme a vidíme jen realitu. Ztrácíte optimistickou pohled na svět, ztrácíme nadhled, dobrou náladu a padáme do stereotypu. To vše v nás může vzbudit smutek, pocity úzkosti a dokonce i depresivní stavy. Jak znovu získat životní nadhled a stát se optimistou?

Hledejte klady

Důležité je ve svém způsobu života klady. I když se vám zrovna v práci nedaří, nestíháte pravidelně uklízet nebo třeba nakupovat, není proč se hroutit. Optimista není člověkem, který by problém ignoroval, přijímá ho, ale hledá způsob, jak problémům či nedostatkům čelit a hledat pozitivní stránky v jeho životě. Věřte, že se vše v práci spraví, že se o to pokusíte a zatím si važte, že jste s rodinou šťastní a že máte mnoho energie. Optimista má zdravou sebedůvěru, věří si, což mu dává sílu věci změnit.

Optimista x pesimista

Dobré je si také uvědomit, že mnohdy není tak velký rozdíl v tom, jaké životy prožíváme, ale jak se k nim stavíme a jak naše životy vnímáme. Optimista s pesimistou často zažívají “stejné” životy, ale jejich pohled na ně je jednoduše rozdílný.

 

Počítejte s problémy a pády

Nepředstavujte si optimistu jako věčně sluníčkově vyladěného skřítka. Optimista si naopak uvědomuje, že život je o střídání dějů, o harmonii, o protikladech. Po vzestupu tak často přichází pád. Optimista počítá s tím, že ona druhá strana mince se brzy ukáže, ale bere to s nadhledem a něčím, co brzy přejde. Pesimista se naopak v negativních událostech vyžívá a chápe je jako nekonečné. Zkuste proto ve svém životě najít nadhled a nenechte se ponořit do všech vašich pádů. Každý z nás chybuje, každý se splete, nikdo není dokonalý. Je to jen o nás, jak životní pády a vzestupy přijmeme.

Společnost, která vás obklopuje

Myslete na to, že jsme také celkem snadno ovlivnitelnými, proto je důležité, v jaké společnosti žijeme, jakými lidmi se obklopujeme. Snažte se proto žít s lidmi, které mají podobný pohled na svět jako vy, popřípadě s takovými, kteří vás optimismem “nakazí”. Pokud nemáte mezi přáteli někoho takového,, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete nové přátele.

Život bez pesimismu

Zkuste proto žít a vnímat váš život, ne lpět na negativních událost, přijímat je osobně a vyžívat se v nich. Negativa opusťte a přijímejte život s jeho negativy i radostmi, ale soustřeďte se na pozitivní stránku věci.

Žijte přítomností

Velkou pomocí vám může být i tzv. žití přítomností. Pesimisté stále přemýšlí o své minulosti a budoucnosti. Jsou posedlí představou všeho hrozného, co je čeká a vyžívají se ve své nepovedené minulosti. Zkuste se od tohoto odpoutat a zaměřte se jen na přítomnost a váš život. Nedívejte se vzad, ani dopředu a žijte přítomností. Buďte pozitivně nalazeni a věřte, že vše vyjde.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store