Jak se vypořádat s pochmurným podzimem | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak se vypořádat s pochmurným podzimem

Léto už nám skončilo a se začátkem podzimu přišla také očekávaná změna počasí. Vítr, chlad a dešťové přeháňky, to je během podzimu na denním pořádku. S podzimem však přichází také stopka pro sluneční paprsky a pochmurné dny, které sebou často přináší deprese a smutnou náladu. Jak se na podzim připravit, aby vás v žádném případě deprese nepřepadla?

Užívejte si klidu

S podzim přichází klidnější období. Jelikož je venku ošklivo a sychravo, nechce se nám již pobývat na čerstvém vzduchu, ani se každý den vydávat na dlouhé procházky. Podzim odstartovává období, kdy bychom měli více odpočívat, nabírat nové síly a užívat si klidu. Pusťte do svého života rituály, které vám podzim zpříjemní. Každý večer si například čtěte knihu, ráno si připravte horký čaj a užívejte si možnosti odpočinku, které vám podzim nabízí.

Relaxujte

Jelikož je venku stále pochmurno a tmavo, dopřejte si zaslouženou dávku relaxace. Večer si zapalte svíčky, aromalampu a zacvičte si jógu, jistě oceníte i horkou vanu. Relaxujte a přemýšlejte, vyhnete se tak vzniku depresí ze stresu a únavy. Podzim nastoluje pomalé životní tempo. 

Dopřejte si horké nápoje

Co jiného dělat na podzim, než se zavrtat do deky, uvařit si horké kakao, čaj či dobrou kávu a odpočívat. Horké nápoje vás potěší po podzimní procházce či cestě domů z práce. Zahřejí vás a bylinné čaje preventivně ochrání před chřipkou a nachlazením. Nezapomeňte na šípkový čaj, echinaceový či meduňkový na uklidnění.

Pravidelná sportovní aktivita

Pravidelná sportovní aktivita přináší do vašeho života mnohem více radosti. Po sportu totiž dochází k vyplavování endorfinů a vy máte hned hezčí den. Zaběhejte si ráno nebo odpoledne a uvidíte, že sport je skvělou prevencí před vznikem podzimní deprese. Doporučujeme tedy na podzim do vašeho režimu zařadit pravidelné plavání, běhání, cvičení apod. 

Berte podzim takový, jaký je

Hlavní je, abyste podzim brali takový, jaký je a nenechávali se tímto ročním obdobím potrápit. Na podzim odpočívá celá příroda a vše se připravuje na zimu. Odpočívejte i vy a užívejte si každého slunečního dne naplno. Dopřávejte si sezónní ovoce a zeleninu, vařte si každé ráno domácí horké kakao a upečte si jablkový koláč. Vždyť i cukr zlepšuje naši náladu. Zpříjemněte si tedy podzim i tím, že  na něj budete nahlížet pozitivněji. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store