Jak uvolnit atmosféru v pracovním týmu? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak uvolnit atmosféru v pracovním týmu?

Začali jste pracovat v zaměstnání, kde musíte spolupracovat s týmem lidí? Nevíte si rady, jak se ke kolegům v práci chovat? Jak uvolnit atmosféru? Řiďte se několika základními tipy, které vám pomohou v kolektivu lépe vycházet a připravit si i v práci příjemnou pracovní atmosféru.

Úsměv vás nic nestojí

Pracovat v novém kolektivu nemusí být příliš jednoduché, každý má jiný způsob organizace své práce, osobní přístup k práci či je poněkud náročné vyjít s tolika různými charaktery lidí. Snažte se do pracovního kolektivu vnést pozitivní atmosféru. Nemusíte nikomu pochlebovat nebo nosit sáčky se švestkami, stačí letmý úsměv a naslouchání svým kolegům. Není to přece jen změna, kdy se všichni sejdete na poradě s úsměvem a otevřenými myšlenkami k řešení než s negativními postoji a zamračeným obličejem?

Hledejte řešení

Důležité je být při práci v kolektivu otevřen k řešení různých problémů. Snad nikdy se nesetkáte s projektem, ve kterém by se nenašel žádný problém. Určete si v týmu, kdo se bude o co přesně starat a nést za to odpovědnost, abyste měli ve všem jasno. Při možném problému se ihned nenaštvávejte a neútočte, nepracujete jen sami se sebou, ale s dalšími lidmi, hledejte proto nejefektivnější řešení problému a nesnažte se z chyby obviňovat, ale řešit ji.

Změňte úhel pohledu

Jelikož pracujete v týmu, musíte počítat s tím, že každý člověk bude mít na danou problematiku jiný úhel pohledu. Proto je nutné, abyste občas svůj úhel pohledu vyměnili za ten vašeho kolegy a uvědomili si, co za jeho rozhodnutím a řešením stojí. Nebuďte paličatí a naučte se pracovat s dalšími lidmi, bude to pro vás jistě obohacující zkušenost, za kterou budete jistě vděční. 

Vyrazte na pivo!

Nejlepší řešení, které platí vždy, prostě vyrazte se svými kolegy po práci na pivo, sportovní aktivitu, víno či kamkoliv, kde si můžete popovídat, vyřešit nejen problémy pracovní, ale lépe se poznat. Díky tomu můžete v práci vytvořit opravdu příjemnou atmosféru, ve které se budete cítit uvolnění a budete vědět, že s těmito lidmi budete rádi tvořivě spolupracovat a řešit problémy.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store