Jak zatočit s jarní únavou? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jak zatočit s jarní únavou?

Začínáte na sobě cítit první známky jarní únavy? Slunečné dny začínají být stále častější a my se pomalu pouštíme do jarních úklidů, uklízíme zahradu i dům a cítíte se tak nějak vyčerpaní. Pokud očekáváte příchod jarní únavy, máme pro vás pár tipů, jak s ní můžete účinně zatočit.

Dopřejte si odpočinek

Možná to zní nelogicky, ale na jarní únavu je ideální dostatek odpočinku. Celou zimu jsme byli zvyklí na klidný režim a nejvíce času jsme trávili uvnitř. Nyní, když nás slunce tahá ven, můžeme pocítit prvotní únavu. To je naprosto normální, musíme se pomalu vrátit zpět do formy. Proto je důležité, abyste si uvědomili, že vaše tělo po celodenním víkendovém pobytu venku prostě potřebuje odpočinek. Dopřejte si více spánku a dopřejte vašemu tělu čas na regeneraci.

Začněte se hýbat!

S jarem přichází také nové výzvy a to, co vás skvěle nakopne, je jednoznačně pohyb. Jaro je pro start se sportováním ideální. Venkovní počasí je příznivé, není příliš teplo ani zima. Především pro všechny začínající běžce je jarní období skvělé. Díky pravidelnému pohybu se dostanete zpět do kondice, zlepší se vaše nálada a večer budete spát, jako když vás do vody hodí.

Vyvážená strava

O vyvážený jídelníček byste se měli starat po celý rok, ale zvláště na jaře je důležité, abyste si dopřávali stravu pestrou bohatou na vitamíny. Právě ta vám dopřeje dostatek energie na přicházející jaro. Zařaďte do jídelníčku více čerstvé zeleniny a ovoce, dostatek vlákniny a bílkovin. Právě ty budete potřebovat. Vitamíny vás nabijí energií a vy se budete cítit skvěle.

Naplánujte si činnosti

Aby vás jarní únava nedostala, naplánujte si každé ráno činnosti, které chcete za den stihnout. Tím se na papíře uvážete k seznamu, který musíte splnit. To vám pomůže jarní únava přelstít a ujasnit si, co chcete za den zvládnout. Pište si jen reálné cíle, u kterých jste si jistí, že je zvládnete, některé můžete v průběhu dne i přidávat, když budete rychlí.

Místo kávy

Jako skvělý nakopávač funguje samozřejmě také káva. Kdo se však konzumaci kávy snaží omezit, ten jistě ocení kávu zelenou, matcha čaj či guaranu. Vybírejte jen z přírodních a zdraví příznivých nápojů. Matcha čaj chutná a vypadá trochu zvláštně, ale po doslazení je vynikající. Nenechte se odradit jeho zelenou barvou a vyzkoušejte si odpoledne místo šálku kávy dopřát šálek matcha čaje.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store