Jaká místa v ČR stojí za to navštívit před sezonou? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaká místa v ČR stojí za to navštívit před sezonou?

Rádi byste navštívili Sněžku, Stezku korunami stromů a další krásná místa v České republice? Děsí vás však masa turistů, která se na těchto místech často vyskytuje? Je nejvyšší čas vyrazit! Před začátkem turistické sezony je totiž nejlepší čas na to objevovat atrakce, které jsou v sezóně zavaleny turisty. Poradíme vám, kam ještě před začátkem sezony vyrazit na výlet, abyste si atmosféru míst náležitě užili s co nejmenším počtem lidí. 

Na jarní výšlap

Jste milovníci přírody a horské turistiky? A nikdy jste nenavštívili Sněžku? V tom případě tuto skutečnost změňte a vydejte se na jarní výšlap naší nejvyšší hory. Čím dříve vyrazíte, tím lépe. Krkonošský národní park totiž navštěvuje opravdu úctyhodná dávka turistů, minulý rok to bylo kolem 6 milionu lidí. Bohužel zde platí, čím výše se dostanete, tím více turistů pravděpodobně potkáte, protože lidé stojí především o zdolávání hřebenů a kochání se krásnými výhledy. Opravdu vytížené jsou i cesty na Sněžku a také lanovka. Nechcete-li mít tedy objevování přírody v národním parku spojené s davem turistů, vyjeďte sem už na jaře a snažte se vyhnout sobotě. 

 

Malá návštěva

Pravdou je, že návštěva před začátkem turistické sezóny se vám vyplatí na místa, která jsou malá, ale navštěvuje je horda lidí. Za návštěvu stojí malé muzeum Josefa Váchala tzv. Portmoneum, které se otevřelo již tento víkend. Kochat se zde nebude výstavkou obrazů, ale celé muzeum je jedním velkým obrazem. Malíř totiž vymaloval nejen stěny místností, ale obdivovat můžete i unikátní nábytek. Za návštěvu stojí také rodný byt Bedřicha Smetany v Litomyšli. Do vnitřních prostor můžete vyrazit i za nepříznivého počasí a dříve, než malé prostory zaplní zvědaví turisté. 

Stezky do oblak

S návalem turistů během hlavní sezony je to podobné i u tří stezek v ČR. Máme na mysli Stezku korunami stromů, stezku v Jánských Lázní a Stezku v oblacích nad Dolní Moravou. Návštěvu těchto jedinečných stezek, díky kterým se můžete kochat výhledy, můžete provést kdykoliv. Mají otevřeno každý den v roce. Tak proč toho nevyužít ještě pře sezonou? Zvolte si na výlet jarní den s příjemným počasím a vyhněte se nechtěným zážitkům spojeným s množstvím lidí, díky kterým si návštěvu ani neužijete. 

Hrady a zámky

Některé zámky a hrady jsou během sezóny doslova okupované návaly pozorovatelů. Jaké z nich stojí za to navštívit před začátkem sezóny? Mezi nejnavštěvovanější patří interiéry hradu a zámku v Českém Krumlově a zámek v Lednici. Nejlepší je vydat se na krásami zámků a hradů ve všední dny. Český Krumlov můžete navštívit od 30. března. Dochází zde také k rozšíření prohlídkové trasy o zahradní muzeum. 

Bez rezervace ani ránu

Na některá místa je potřeba si pro jistotu udělat rezervaci, protože je do nich v podstatě nemožné se bez této rezervace následně dostat. Jde především o interiéry brněnské vily Tugendhat. Návštěvu tohoto místa je zapotřebí plánovat a zaregistrovat se na prohlídky s předstihem. Navštívit vilu Tugendhat můžete od března do prosince, výjimkou je jen pondělí. Rezervaci prohlídky budete potřebovat také v Müllerově vile v Praze. Tu můžete navštívit jen na objednání. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store