Jaké destinace budou TOP v roce 2019? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Jaké destinace budou TOP v roce 2019?

Přemýšlíte, kam se tento rok vydáte na dovolenou? Patříte spíše mezi dobrodruhy nebo si dokážete představit celou dovolenou proleženou na pláži? Ať jsou vaše preference jakékoliv, měli byste popřemýšlet nad destinacemi, které byly vyhlášeny jako jedinečné a ideální pro návštěvu v roce 2019. Kdo ví, jaké destinace budou objeveny pro další rok.

Za slony

Pokud toužíte po dobrodružné dovolené ve vzdálenějších končinách, zaleťte si na Srí Lanku. Tato exotická destinace vás překvapí nejen překrásnou přírodou a zajímavými úkazy, ale také přívětivostí tamních obyvatel. Navštívit zde můžete kromě krásných plážích s typickým pohledem na vzrostlé palmy, také řadu národních parků, kde na vás čekají vodopády, zajímavá flóra a fauna. Jistě narazíte také na slony, kteří jsou zde velmi běžní. Navštívit můžete také čajové plantáže a ochutnat pravý cejlonský čaj. Narazíte zde i na mnoho krásných buddhistických památek.

Krásy hor

Pokud patří mezi nadšené turisty a dovolenou rádi strávíte aktivně, naplánujte si dovolenou ve Slovinsku. Tato země se ještě stále nedostala do područí turistů a čeká zde na vás jedinečná příroda. Velkou výhodou Slovinska je také to, že leží kousek od nás a snadno se k němu dostanete autem. Navštivte zde klíčová města, například Maribor, Ptuj, ale samozřejmě také Lublaň. Za návštěvu stojí také jezero Bled. Patříte-li mezi přírodní nadšence, prozkoumejte Triglavský národní park. Prohlédnout si zde můžete krásné vodopády, scenérie a nejvyšší vrchol Slovinska. Slovinsku nechybí ani moře. Sjeďte si na jih do městečka Piran a objevíte romantické přímořské letovisko s příjemnou atmosférou.

 

Jedinečné město

Cílem turistů by mělo být tento rok i jedinečné město Singapur, tedy přímo městský stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Najdete zde designově velmi zajímavě zpracovaná nákupní střediska, zvláštní architektonické prvky, ale i noční trhy se skvělým jídlem. Ze Singapuru můžete cestovat také do Thajska, Indonésie či Malajsie, které budou tento rok také velmi oblíbenými destinacemi.

  

Vyzkoušená stálice

Mezi top destinace bude tento rok patřit také Egypt, který je pro české obyvatele velmi populárním. Jeho hlavní výhodou je to, že po celý rok nabízí ideální podmínky pro koupání a slunění se na pláži, co více, cena za zájezd do Egypta je v průměru velmi příznivá. Je jen na vás, zda zvolíte relaxační dovolenou na pláži nebo podniknete dobrodružnou cestu po nejznámějších egyptských památkách.

Krásná Matera

Za návštěvu tento rok stojí také italské město Matera, které je od hlavních turistických destinací Itálie tak trochu odříznuté, to však platí jen prozatím. Město působí opravdu zajímavě. Dýchne zde na vás historie a jakési kouzlo minulosti. Město je zapsáno na seznamu UNESCO. A za čím se sem turisté vydávají kromě krásné architektury a jedinečné atmosféry? Důvodem jsou právě zdejší jeskyně Sassi, které jsou však ve skutečnosti kamennými domy. Ty jsou vysekány v menších jeskyních a skalních stěnách. V některé z nich můžete také bydlet a zažít jedinečnou noc v Mateře. A pokud nemáte s kým na dobrodružnou dovolenou vyrazit, tak na u nás na www.mevyo.com jistě najdete ty vhodné parťáky.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store